Novoroční předsevzetí – jak na ně?

Novoroční předsevzetí – jak na ně?
novoroční předsevzetí

A je tady zase nový rok a s ním přicházejí novoroční předsevzetí. Jsou typy lidí, kteří vůbec nic takového neřeší. Ale pokud patříš mezi ty, kteří očekávají velkou změnu, jsi na tom pravém místě.

Všichni jsme si už minimálně jednou za život stanovili novoroční předsevzetí. Ale zda jsme takové závazky po celý rok dodrželi, to už si musí přece jenom odpovědět každý sám. Já se musím přiznat, nejsem v tomto ohledu největší vytrvalec. Ale letos na tom chci zapracovat. Pokud to chcete vydržet se mnou, přečtěte si něco o tom, co pro to všichni společně můžeme udělat.

Důležitá je volba!

Buďme realisté a nedávejme si 20 různých těžkých předsevzetí, na která stejně za týden nebo dva zapomeneme. Chce to malé krůčky, které můžeme postupně překonávat. Je pravda, že nejčastěji si lidé vybírají předsevzetí typu: chci zhubnout, zdravě jíst, chodit do posilovny, šetřit peníze… To je moc pěkné, ale kdo takové věci dnes dlouho vydrží? Věřte mi, že to může zvládnout každý. Chce to trochu překonání sám sebe a touhu po tom skvělém pocitu, že jsem to dokázal a jsem na sebe moc pyšný. Že nevíš, jaké předsevzetí si zvolit? Existuje jich vážně mnoho. Když jsem jen tak zběžně projížděla internet, našla jsem třeba tyto: Čtení knih (zaškrtávat si knihy podle předem určeného seznamu, např. detektivka, kniha autora se stejnými iniciály jako mám já, bestseller roku 1990 atd.), Uklízení v domácnosti (jednou týdně udělat tohle, jednou za měsíc tamto a jednou za roční období to a to), Tréning na půlmaraton (běhání jednou za 2 dny, postupné zvyšování délky trati, až po dosažení půlmaratonové vzdálenosti) a mnoho dalších. Je opravdu z čeho si vybírat, stačí zadat do vyhledávače ta správná slova a hned najdete inspiraci.

předsevzetí
Novoroční předsevzetí je těžké dodržet, ale můžeš to zvládnout i ty!

Jak to vydržet celý rok?

Chce to plán! Ještě dnes si sedni k počítači, otevři si tabulku, vypiš si do ní čísla dnů/týdnů/měsíců a k nim přiřaď všechno, co chceš za tyto časové intervaly zvládnout. Ale pamatuj, že jedině průběžným dodržováním svého plánu dosáhneš vytouženého cíle! Chce to píli a nenechávat věci „na zítra“, jak máme všichni tak v oblibě. Myslím, že skvělým pomocníkem může být také druhá osoba. Nebo více lidí, to je ještě lepší! Pokud si dáme předsevzetí i s někým jiným, hned budeme mít konkurenci, což nás může táhnout hodně dopředu. Nejlepší forma konkurence je soutěž. Vymysli si s přáteli výzvu, kterou chcete spolu překonat, a bodujte si jednotlivé úspěchy. Ten, kdo bude mít na konci roku nejvíce bodů, vyhraje třeba víkend ve wellness centru na účet ostatních. A to za to stojí, ne?

A jaká jsou má novoroční předsevzetí?

Jak už jsem dříve zmínila, nejsem zrovna člověk, který dokáže udělat vše, co si na začátku roku řekne. Ale jako každý rok jsem si i letos vybrala několik předsevzetí. Jedno z nich jsem nazvala „tříhodinovka“. Chci každý den věnovat 3 hodiny svého času něčemu prospěšnému – sport, učení (čeká mě za pár měsíců maturita a potom přijímačky na vysokou školu), úklid doma nebo práce (brigáda). Takže když své 3 hodiny denně (po škole samozřejmě) naplním něčím z tohoto seznamu, můžu se jít koukat na televizi, obrazně řečeno. Zatím se mi to daří a věřím, že se mi to bude dařit i následující rok. Dalším předsevzetím jsou pro mě hory. Využila jsem příležitosti kamarádů, kteří mi navrhli, abych se připojila k jejich výzvě. Přes celý rok chceme chodit na hory a poznávat nové vrcholky. Takže za zdolání každého nového vrcholku máme 2 body a za již předem navštívenou horu 1 bod. Je to opravdu výzva, a hlavně jsem zjistila, jak dokáže být horská turistika relaxační. Myslím si, že toto předsevzetí mi vydrží hodně dlouho!

Novoroční předsevzetí může být obrovská výzva. Ale výzvy jsou tady od toho, abychom je přeci překonávali, ne? Věřím, že to dokážeš i ty!

Written By
More from Therese
Proč nakupovat online?
Přestože online nakupování už v dnešní době nikoho nepřekvapí, stále existuje to úzké...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *