Podlahová krabice

Podlahová krabice

Chcete do svých prostor umístit elektroinstalaci, ale zároveň zachovat možnost variability stolů, židlí a příček? Pak je podlahová krabice tím pravým řešením pro vás. Nicméně podlahových krabic je několik druhů, pojďme se tedy podívat, jaká je ta pravá pro vaši podlahu.

V základu se dělí podlahové krabice podle typu instalace. Tedy buď do betonu, nebo do dvojitých podlah. Krabice se pak pokládá před betonáží, a po zabetonování se do krabice vkládá víko, v němž jsou přístroje a přístrojové vaničky.

U dvojitých podlah je situace mnohem jednodušší, mnohdy se pro instalaci využívá prostor mezi vrstvami podlahy. Existují krabice pro tenké krytiny, linoleum, koberec, dlažbu i parkety.

Jednou z nejuniverzálnějších řad, která si poradí v podstatě s každým prostorem, jsou podlahové krabice řady KF. Krom velmi mělkých krabic má k dispozici také krabice pro zvýšené (technické) podlahy anebo možnost instalace do litých podlah.

Nicméně jednou z nejzajímavějších typů je podlahová krabice, která umožňuje otáčet krabicí tak, abyste mohli zásuvky nastavit přesně vaší potřebě a nedocházelo tak k lámání nebo kroucení kabelů. Stejně tak prolisy v krytu některých typů zásuvek umožňují zavedení kabeláže se zasunutými zástrčkami, což oceníte ve chvíli, kdy potřebujete zapojit multimediální, nebo síťový kabel.

Zvažujete-li instalaci podlahových krabic, je i užitečné, aby průchodky kabelů byly vyrobeny z pryže. Jednak jsou odolnější a trvanlivější, a pak také chrání vnitřek krabice před nečistotami. A pokud plánujete vyšší podlahovou úpravu než ej jen běžný koberec, je vhodné, aby měla podlahová krabice dokončovací nástavec, který je namontovaný v krytu a vyrovná tak výškový rozdíl mezi krabicí a podlahovou krytinou.

Instalace podlahových krabic je obvykle jednorázová záležitost, a proto je důležité před výběrem zvážit všechny varianty, které budete potřebovat. Bude krabice do litých podlah, nebo do dvojitých? Pokud budete často měnit dispozice prostoru, zvažte i krabice otočné. A budou-li využívány často, není od věci využít pryžové průchodky. Teprve pak si můžete být naprosto jistí, že jste zvolili správně a že tak získáte pomocníka, který vám bude sloužit dlouhá léta.

Written By
More from PR článek
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *