Přivítejte léto barvami! Jaké to jsou?

Léto v barvách, letní barvy
Přivítejte léto barvami!

Léto je za dveřmi a my si již nyní vychutnáváme vše, co k létu patří. Odpolední siesty, grilování, všudypřítomné sluneční paprsky, svěžest vody. Většina z nás má také na dohled vysněnou dovolenou, prostě je tu čas klidu a pohody. K létu patří i letní barvy, které to jsou? Za nás tři, které vás možná překvapí…

Léto oficiálně startuje 21. června. Co to tentokrát oslavit a přivítat léto? Jak? Jednoduše, třeba barvami. K létu neodmyslitelně patří modrá, také růžová a zelená. Dejte těmto letním barvám šanci, naplní vaše dny přesně tím, co patří k létu, naplní vaše dny životem a láskou.

Modrá – barva letní oblohy

Modrá. Co by to bylo za léto bez modré? Co by to bylo za pěkný den bez nebeské modře nad hlavou? Modrá je prostě barva léta, nejenom kvůli barvě letního nebe. Modrá je také barvou vody, barvou moře a oceánů. Pojí se s nekonečnem, také nekonečným klidem. Je to barva souladu a harmonie.

Dejte prostor modré a užijte si léto na maximum.

Modrá je také barvou džínů, které existují i v odlehčené letní variantě. Tomuto tak trochu jinému jeanovému materiálu se říká lyocell a můžete si z něho pořídit cokoliv, třeba úchvatné letní šaty jako jsou na obrázku.

Jeansové šaty

Růžová – barva něžných květů

V horkých dnech, kdy odkládáme přebytečné svršky a odhalujeme více než kdy jindy, je také více prostoru pro lásku, romantiku a něžnosti. Jen se rozhlédněte kolem, všechno kvete. Květy hrají různými barvami, ale ty nejněžnější nesou růžovou barvu, barvu královny květin.

Sytá růžová může působit příliš vyzývavě až rušivě, zato jemná růžová se pojí s něžností, ženskostí a také optimismem. S růžovou omládnete.

Pokud chcete v létě omládnout s růžovou, stačí jí jenom decentně, třeba tak, jak je jí na klobouku na obrázku.Růžový klobouk

Zelená – barva svěžesti trávy

Zelená je barva naděje, života a přírody. Ještě než se zeleň kolem nás začne vzdávat žluté, máme čas si ji vychutnat. Zelená posiluje nervy a smysly, dodává energii. Prostě mezi letní barvy patří! Vychutnat si ji můžeme doslova, třeba v podobě zelených potravin. Na léto si dokonce můžeme připít nápojem ze zelených potravin, třeba z mladého ječmene. Pro fajnšmekry je tu například nápoj Blendea, který obsahuje právě zelený ječmen, vedle toho i mladou pšenici, spirulinu a chlorellu. To vše ještě provoněné lístky máty. Ještě než dojde na mátu v podobě mojita, co zkusit něco zdravějšího?

Zelená a modrá - letní barvy

A když už jsme u těch barev…

A když už jsme u těch barev, nejde nezmínit letní kino. Léto, to totiž nejsou jenom letní dny zalité sluncem, to jsou i letní podvečery, večery a letní noci. I v noci si v letním kině můžeme do sytosti užít všech barev duhy. A pozor, takové letní kino již zdaleka není tak vzdálené jako dříve. V současnosti jsou cenově dostupné i dostatečně kvalitní projektory, které umožňují zřídit letní kino třeba na vlastní zahradě. Promítání pak můžete klidně spojit třeba s grilováním a dalšími barevnými letními aktivitami. Projektor pro vlastní letní kino si můžete vybrat třeba mezi TOP projektoru roku 2017.

Barvy prostě k létu patří, rozehrajte je ke svému potěšení! Snad vám naše tipy na letní barvy přijdou vhod. Krásné léto!

Written By
More from rakri
Éčka v potravinách. Opravdu se jim chcete vyhnout?
Éčka v potravinách jsou všudypřítomným tématem moderní společnosti. Na jedné straně je...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *