Jak zhubnout jednou provždy: devadesátidenní dieta

Jak zhubnout
Zhubněte jednou provždy!

Snažíte se zhubnout a nedaří se vám to? Vrací se vám zase kila, která jste pracně shodili? Nevěříte „zázračným“ prostředkům a potravinovým doplňkům? Vyzkoušejte dietu, která změní vaše návyky a metabolismus a ukáže vám cestu, jak zhubnout.

Jak zhubnout pomocí devadesátidenní diety

Tato dieta je založena na konzumaci určitých skupin potravin, které tělo snadno stráví. Důležité je, že vám nepomůže jen zhubnout, ale vytvoříte si jídelníček pro celý život. Díky některým receptům začnete jíst potraviny, které vám pomohou udržet si dobré zdraví i nižší váhu, ke které se dopracujete.

Kromě toho, že můžete shodit až 2,5 kg týdně, tato dieta radikálně změní váš metabolismus. Nepřijde žádný jojo efekt a nebudete se muset trápit hlady. Když budete i po skončení diety dodržovat několik zásad zdravého životního stylu, váhu si rozhodně udržíte a budete se cítit mnohem lépe.

Skupiny potravin

Když naši dávní předkové ulovili kance, neuchovávali maso tak dlouho, dokud nenašli nějakou zeleninu nebo brambory, aby si ho s nimi mohli připravit. Prostě snědli maso. Pak našli nějaké jedlé plody,  a tak jedli plody. Naše trávicí soustava se od dob pravěku nijak zvlášť nezměnila. Proto některé skupiny potravin trávíme mnohem snáze a rychleji než jiné.

Při devadesátidenní dietě rozlišujeme tyto skupiny potravin:

  1. Bílkoviny (maso, sýry, vejce)
  2. Škroby (rýže, luštěniny, brambory)
  3. Uhlohydráty (pečivo, těstoviny, obiloviny)
  4. Ovoce

Každé skupině je určen jeden den právě v tom pořadí, jak jsou vyjmenovány. Zeleninu a ovoce můžete konzumovat po všechny dny s výjimkou „vodního dne“ jednou za měsíc. Tento den se váš organismus čistí a dodržujete úplný půst, jen pijete vodu.

Ovocný start

Každý den (kromě vodního) si k snídani dáte ovoce. Může být čerstvé, ale také sušené (to je nejlepší přes noc namočit, bude se vám pak lépe trávit). Ovoce můžete doplnit (nesolenými) ořechy, které vám zajistí přísun kvalitních tuků, nezbytných pro to, aby vaše tělo dokázalo vstřebat všechny vitaminy obsažené v ovoci.

Příjem tekutin

Dbejte na dostatečný příjem tekutin. Čistá voda je nejlepší, můžete ji doplnit zeleným čajem, který obsahuje důležité antioxidanty a pomáhá spalovat tuky. Povolen je i černý čaj a káva, ovšem bez sladidel.

Můžete si dát kousek čokolády

Cukry vynechte každý den kromě uhlohydrátového. Během tohoto dne si můžete dát malý kousek kvalitní hořké čokolády, a dokonce i moučník. Pomůže vám to uspokojit chuť na sladké a cukr spálíte mnohem snáze, než kdybyste si ho dali třeba během dne proteinového.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Olga Forsythia
Devadesátidenní dieta: Každý začátek nemusí být těžký
Dieta, kterou zde představuji, rozhodně není první, kterou zkouším. Je to ovšem...
Čtěte více
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: Renata Vyklická

    Dobrý den, je možné sehnat někde kompletní informace o devadesáti denní dietě? Moc by mne to zajímalo. Předem děkuji za odpověď Renata

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *