Proč se vyplatí mít u vody pončo 

Proč se vyplatí mít u vody pončo 

Pončo může být módním doplňkem podzimního šatníku, ale stejně tak dobře součástí nejen letních radovánek u vody. Proč se hodí ho mít?

Pončo rychle schne a dobře saje

Ponča se v první řadě používají coby doplňky v chladném počasí. Zahřejí vás při vodních sportech, ale i při „obyčejném“ koupání nebo relaxaci na pláži. Nahrazují tak župan nebo ručník, proto se někdy označují i jako ponča ručníková.

Vyrábějí se navíc i z materiálů, kterým jsou vlastní veškeré žádané vlastnosti ručníků a osušek, tedy primárně dobrá savost a schopnost rychlého schnutí. Většinou je to polyester, ponča se ale mohou vyrábět i z vláken přírodních, jako je bavlna či bambus, případně se používá směs bavlny a polyesteru. Tento funkční prvek je tak zároveň i příjemně měkký a dobře nositelný.

Pončo rychle schne a dobře saje

Ve srovnání s klasickým ručníkem je pončo k vodě mnohem praktičtější. Jde o oděv, který je vybaven velmi často kapucí, pohodlnými širokými rukávy v tříčtvrteční délce a velkou kapsou na břiše. Co se délky týče, sahá dospělému člověku zhruba po kolena.

Pončo ochrání vaše soukromí a zamezí spáleninám

Díky tomu, že ponča nekloužou a zakrývají to, co je potřeba, se hodí i pro diskrétní převlékání z mokrých plavek. Dokonce ani na přeplněné pláži se nemusíte obávat všetečných pohledů. Ostatně stydlivější povahy se mohou do nich zahalit vždy, když se jednoduše necítí na to širokému okolí prezentovat své tělo v plavkách.

Dámy navíc ocení, že do ponča snadno schováte i mokré vlasy. Můžete s ním například bez obav z všudypřítomných mokrých stop usednout do auta. Nemusíte se tak zdlouhavě převlékat z plavek či z neoprenu. Podobně vyrazíte třeba na zmrzlinu nebo na drink a posadíte se na židli. Peníze a další nezbytnosti jednoduše uložte do kapsy.

Pokud by navíc u vody vládlo přílišné teplo, rozhodně pončo nesundávejte. Dokáže vás totiž ochránit i přes příliš intenzivními slunečními paprsky. Spálená ramena umí být velmi bolestivou vzpomínkou na pobyt u moře i u „obyčejného“ tuzemského rybníku.

Pončo nahradí deku, a to stylově

Milovníci outdooru znají ponča vyráběná z nepromokavých materiálů. Ty běžně používají jako podložku. A stejným způsobem se dá využít také pončo určené na nošení k vodě. Jednoduše jím můžete suplovat deku. Nemusíte tak s sebou nosit hned několik velmi objemných kusů textilie a ušetříte místo v plážové tašce.

Navíc díky velmi široké škále barev a vzorů můžete vypadat stylově. Díky potisku si vyberete pončo podle svého vkusu. Výrobci samozřejmě pamatují na designy ryze dámské a také dětské. Získáte tak moderní doplněk k vodě, který rozhodně nepřipomíná nemocniční župan.

Zmíněná dětská ponča se neliší střihem, ten je podobný jako u dospělých. Modely určené nejmenším jsou však samozřejmě přizpůsobené rozměry, zejména pak délkou. Ta činí 45 cm. Ponča typu junior jsou o něco delší, mohou mít až 80 cm. Nosí je tak i subtilnější dámy a dívky.

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Zdravý spánek
Posilující, hluboký spánek je k nezaplacení. My to víme, a proto se specializujeme...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *