Těžké kovy kolem nás. Jak se jim vyhnout?

Průmysl, těžké kovy
Těžké kovy kolem nás

Doba jedová. Tak označuje Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. dnešní dobu plnou škodlivin, mezi kterými najdeme i těžké kovy.

Moderní společnost zajisté přináší řadu výhod – na jedné straně. Na druhé straně se v moderní společnosti musíme potýkat i s negativními látkami, které nás obklopují. Právě tyto škodliviny, které se vyskytují ve vodě, v půdě, v ovzduší i v každodenních předmětech, a tak se jim nedá vyhnout, jsou také jednou z příčin tzv. civilizačních chorob. Ano, naše civilizace zdaleka není jenom zdraví prospěšná, spíše naopak.

Těžké kovy ohrožují naše zdraví

Lidský organismus se musí vypořádat s celou řadou toxinů, dokonce i s těžkými kovy. Právě těžké kovy patří k těm nejnebezpečnějším toxinům kolem nás. Mezi těžkými kovy přitom najdeme čtyři, které se označují jako ty nejnebezpečnější. Je to také proto, že se v životním prostředí vyskytují v takové míře, že se jim nedá vyhnout.

Čtyři nejtoxičtější těžké kovy

Které těžké kovy jsou pro člověka ty nejnebezpečnější? Jsou to ty, které denně ohrožují naše zdraví. Dle článku 4 nejtoxičtější těžké kovy v organismu jde o tyto kovy: olovo, rtuť, kadmium a arsen.

V životním prostředí se vyskytují tím více, čím více se rozvíjí průmysl, farmaceutika nebo moderní zemědělství.

  • Množství olova v okolním prostředí roste zejména v důsledku automobilismu, ale nejenom to. Nebezpečí představuje například také výroba olovnatého skla nebo polygrafický průmysl.
  • Rtuť ve velkém zamořuje především oceán, důsledkem je pak její obsah v mořských rybách. Za zmínku stojí také běžně užívané amalgámové plomby, ano zubní plomby s obsahem rtuti.
  • Kadminum je moderním kovem, který je nedílnou součástí moderních průmyslových odvětví, například IT.
  • Obdobně také arsen, který je nezbytný například ve výrobě moderních LED svítidel, v elektrotechnice nebo farmaceutice.

Co s tím?

Vyhnout se těžkým kovům zcela nedá. Dá se však regulovat jejich hladina v lidském těle. Jak dostat těžké kovy ven z těla? Pomůže detoxikace, detoxikace od těžkých kovů.

Nejvýraznější detoxikační účinky jsou přisuzovány řase chlorella, resp. BIO chlorella, která pochází z čistých zdrojů. Chlorella se svými detoxikačními účinky hraje prim v detoxikaci těžkých kovů. Tato zvláštní jednobuněčná modrozelená řasa je navíc zdrojem celé palety antioxidantů, vitamínů a minerálů, které detoxikaci a celkovou regeneraci těla podporují. Pyšní se také vysokým podílem chlorofylu nebo tzv. chlorella růstového faktoru, který se podílí na celkové obranyschopnosti lidského těla.

Medvědí česnek

Pomoci může i česká přírodní lékárna, například v podobě medvědího česneku, tradiční jarní bylinky. Užitečný je také koriandr, bylinka známá z indické ajurvédy.

Detoxikace od těžkých kovů má tři základní pilíře – chlorella, medvědí česnek a koriandr. Zdroj: Těžké kovy ohrožují zdraví. Pomůže detoxikace

Více o chlorelle: https://www.celostnimedicina.cz/chlorella-nebezpeci-nebo-ochrana-pro-nase-telo.htm#ixzz4ZsehEsuz

Tags from the story
, , ,
Written By
More from rakri
Vánoční tradice tradiční i méně tradiční
Tak je to tu zase. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí… A s...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *