Alice: Madness Returns – Alenka, jak jí neznáte

Alice: Madness Returns - Alenka, jak jí neznáte
Alice: Madness Returns - Alenka, jak jí neznáte

Možná, že jste jako malí vyrůstali nad rozkošnou pohádkou Alenka v říši divů a byli jste fascinovaní tímhle kouzelným fantastickým nereálným světem, které malé děvčátko objevuje skrz naskrz. A právě tento fenomén se snaží lidem přiblížit ve formě akční fantasy brutální hry Alenka: Šílenství se vrací.

Co Vám tato hra může nabídnout?

Špičková grafika, kouzelné efekty. Při hraní hry se budete protloukat jednotlivými pasážemi a to jak se vzpomínkovým příběhem Alenky, jejích nočních můr a snů, které budou promítnuty strašidelným videem, tak i různými světy s nepřeberným množstvím nepřátel, pastí, nových tajuplných skrýší a tajemných chodeb. Pro starší typy počítačů možná bude trochu náročnější na grafiku, ale pokud i toto překonáte, nebudete litovat.

Alice: Madness Returns - Alenka, jak jí neznáte
Postava Alenky ve hře

Máte na výběr ze 4 různých zbraní, které také budete muset vhodně využívat. A proto pokud jste velkým fanouškem strategických, promyšlených a zároveň krásně graficky zpracovaných bojů, tohle by mohla být ta pravá hra pro Vás. Nemusíte se však bát, že by Vás takovéto obyčejné zabíjení nepřátel brzy omrzelo. Pokaždé se vynoří z nějaké nenápadné skrýše nebo Vás napadnou zezadu tak, že byste to jen sotva mohli čekat, natož pak byli připraveni k boji.

Alenka v boji s jedním z nepřátel
Alenka v boji s jedním z nepřátel

Aby nebylo tak lehké dokončit hru na 100% a to hned na 1. pokus, dají se zde nacházet tajná dvířka, zabarikádované skrýše a tajuplné místnosti. Někdy není lehké se dostat na oné místo, ale čeká Vás odměna ve formě bonusu, jako jsou například útržkovité vzpomínky, díky kterým si Alenka vzpomíná na část jejího života.

Bonus ve formě obnovení vzpomínky
Bonus ve formě obnovení vzpomínky

Nebyla by to však ta pravá Alenka, kdyby se nemusela přes všemožný terén protloukat až k místu, kam se potřebuje dostat. Sopečné erupce, vroucí láva, ledová země, mořská hladina, kamenné útesy, přírodní krajina.. I přes tyto někdy velmi náročné, trnité cesty se však dá dojít až k samému cíli. U těchto kousků hry je zapotřebí trochu té zručnosti a obratnosti a nejlépe i přesnosti, abyste mohli dále pokračovat v objevování dalších končin, které ještě budou následovat.

Procházení přes překážky
Procházení přes překážky

Život je také limitován a to rudými růžemi. Pokud si jejich ztrátu zaviníte ať už tím, že Vás nějací nepřátelé porazí, či se Vám povede spadnout z nějakého toho útesu, vrátíte se opět na místo, kde se Vaše hra uložila naposledy nebo pokud se to týká nějaké důležité části, tak ožijete rovnou na místě. Další z pikantních věcí na této hře je určitě tzv. mód „Hysteria“, přičemž při velmi velké ztrátě života tento mód můžete aktivovat stisknutím klávesy Enter a nechat Alenku po limitovaný časový úsek „zdivočet“. Přesnější, rychlejší, prudší a efektivnější údery. A to stojí za to.

Hysteria mode
Hysteria mode

Chybí tomu ještě jedna věc. A tou je schopnost zmenšování. I tentokrát se s ní můžeme ve hře setkat na určitých místech říše, kde je přímo nutností k tomu, abychom po jinak neviditelných cestách, došli do cíle. Může se také hodit při ukázání cesty, pokud se ztratíme nebo slouží jako dobrý pomocník při rychlém uzdravení pomocí fialových květin. Cestou nenarazíme pouze na nepřátele a bonusy, ale i na bílé zoubky, které se vyplatí poctivě sbírat. Díky nim si totiž můžeme docela slušně vylepšit zbraně potřebné k boji.

Fialové cesty viditelné díky zmenšovacímu kouzlu.
Fialové cesty viditelné díky zmenšovacímu kouzlu.

Oficiální trailer

 

Líbí se Vám tato hra? Máte nějaké dotazy, připomínky či zkušenosti, se kterými byste se chtěli podělit? Napište komentář. 🙂

Written By
More from Luck@
Bílé zoubky? Bez problémů, snadno a přírodně!
Už vám lezou krkem ty otravné reklamy v televizi, kde slečny a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *