Věděli jste, že … 2. část

Během operace mozgu zahrál na kytaru

Brazilec Anthony Kulkamp Dias si zpříjemnil operaci.

,, Pravou ruku jsem měl trošku slabší, neboť právě tu stranu mozku mi operovali. Během zákroku jsem zpíval a vyprávěl se s chirurgy. Dokonce mě požádali, jestli bych nemohl jednu píseň zahrát ještě jednou, takže jsem v podstatě zahrál i přídavek, „řekl 33- letý Brazilec. Muž podstoupil složitou operaci, během níž mu byl z 90% odstraněn nádor z mozku. Všechno se to událo při plném vědomí. Tato moderní metoda operování umožňovala doktorem bezpečně mapovat Anthonyho mozek a pomáhala jeho případným poškozením během zákroku. ,, Tím, že jsme Anthonyho udržovali při operováni při vědomí nám dovolovalo monitorovat části mozku v reálném čase. Byla to skutečně velká výzva nejen pro tým chirurgů, ale i pro anesteziologa, „vyjádřil se ředitel kliniky nemocnice.

Anthony během devítihodinové zákroku zahrál celkem šest písni. Většinu tvořily brazilské folkové skladby a dvě byly mimořádnější. Jednou byla píseň Emanuel, kterou složil pro svého novorozeného syna a druhou song od The Beatles- Yesterday.

Žraloci

Embrya Žraloka písečného se v děloze jedí navzájem. Testováním DNA se zjistilo, že tajemství kanibalismu tkví v původu otcovství. Pokud existují dvě embrya od stejného otce, ty budou jíst všechny ostatní, aby mohli oba žít, což posílí jejich pokrevní příbuznost …

Zuby a věk

Vědeli ste, že osoby starší 30ti let trpí až v 90% určitým stupněm paradentózy? Počáteční stadium nemoci může zjistiť zubní lékař jen pomocí RTG! Prevence je na prvním místě, předejděte tak komplikacím, jako obnažené zubní krčky, viklání zubů,zápach z úst, hnisavé kapsy…

20-roční vynálezce přišel s nápadem jak vyčistit oceán

Boyan Slat je mladý vynálezce a inovátor z Holandska. Rozhodl se, že vyčistí světový oceán od milionů tun plastového odpadu.

Organizace Ocean Cleanup Foundation, se kterou přišel mladý Boyan, vyvíjí způsob, jak využít proudy ve svůj prospěch. Vymyslel velké, až 10 kilometrů dlouhé plováky, které by zachycovaly smetí a zároveň umožnily mořskému životu pod nimi bezpečně existovat.
Odhaduje, že tímto způsobem by se mohlo odstranit 42 procent veškerého odpadu za přibližně 10 let. Celkově to přestavuje více než 70 milionů kilogramů plastového odpadu. Momentálně se začalo s instalací 2000 metrů dlouhého systému, který se bude testovat v Japonsku. Po dokončení v roce 2016, to bude nejdelší plovoucí struktura na světě.

Další fakta

  • nošením sluchátek již během jedné hodiny zvětší počet bakterií v uchu o více než 700%
  • kvákání kachen nevytváří žádnou ozvěnu
    a nikdo neví proč.
  • při silném kýchnutí si  můžete zlomit žebro.  A v případě že se budete snažit kýchnutí potlačit Vám může prasknout cévka v hlavě nebo krku.  A pokud během kýchnutí máte otevřené oči tyto jsou vytlačeny ven z očních důlků.
  • šváb může žít až 9 dní bez hlavy než zemře vyhladověním.
  • zapalovač byl vynalezen dříve než sirky.

Zdroj: http://www.vedelisteze.sk/galerie/20-rocny-vynalezca-prisiel-s-napadom-ako-vycistit-ocean

Tags from the story
,
Written By
More from mimol
Parafín – škodlivý nebo užitečný?
Parafín, také známý jako kapalný parafín, parafínový olej nebo petrolej, je hořlavá...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *