Seriály z 90-tých let : Chůva k pohledání

Seriály z 90-tých let : Chůva k pohledání

Seriály z 90-tých let : Chůva k pohledání (Část první)

V nejbližších pár článků bych si chtěla zavzpomínat a trochu Vás i připomenout nebo seznámit se seriály, které se vysílaly v 90-tých letech.
Začnu z jedním možná ne až tak známým jako budou další. Nevím kolik z Vás se pamatuje na seriál známý pod názvem Chůva k pohledani. Pokud se Vám stále nevynorila vzpomínka na tento seriál, trochu Vám napovím. Tmavovlasá chůva s načesané vlasy do hora a výrazným makeupem pobíhající po domě v minisukně snažíc se sbalit pána domu. Už víte o co se jedná?

Tenhle seriál se vysílá od roku 1993 do roku 1999 a dožil se celých 6 sérii. Příběh začíná, když s Fran Fine se rozešel její snoubenec a zároveň ji vyhodil z jeho obchodu ve kterém pracovala. Fran se tedy rozhodla, že se budu živit podomním prodejem kosmetiky. Chodila od dveřím ke dveřím až se dostala k pohledný vdovci Maxwellovi Sheffieldovi, který s hodou okolností hledal chůvu ke svým dětem. I přesto, že Fran neměla dostatečnou kvalifikaci, najal si ji pro její neopakovatelný způsob jednání s dětmi, které si ji téměř okamžitě zamilují.

Díky Fran nejstarší dcera Maggie, která trpí nízkým sebevědomím a nežije téměř žádný společenský život vyroste v mladou slečnu, o kterou se zajímají chlapci a čas si krátí randěním.

Syn Brighton měl vždy problém s chůvami a i díky němu v jejich domě žádná dlouho nevydržela. Fran byla výjimkou a on si k ní našel cestu.

Nejmladší dcera Grace chodí k psychoterapeutovi častěji než na hodiny klavíru. Výchova bez matky zanechala na ní následky. Fran ji však zahrnuje láskou jako ke svému vlastnímu dítěti, až nakonec malá Grace terapeuta nepotřebuje, což je i díky tomu, že Fran sní její imaginární kamarádku jménem Imagina. Áno, čtete správne sní.

Neodílnou součástí sitkomu je sluha Nice, kterou patří u fanoušků mezi naojobľúbenejšie postavy. Jeho suchý humor a neustále narážky na neurotickou společnici Maxwela CC Babcock pobaví nejednoho diváka.

C.C. Babcock:“Moje matka odešla hned po porodu.“
Niles:“Jistě,chtěla totiž holčičku.“

Celek vhodně doplňuje Franina matka Sylvia Fine, která se neustále cpe a křičí na svého manžela Mortyho, který se v seriálu ukázal jen dvakrát a zahrál si ho skutečný otec Fran Drescher. Všechny postavy jsou inspirovány skutočnúmi rodinnými příslušníky Franinej rodiny nebo jejích známých. Sklerotická babička Yetta Rosenberg nás pobaví také nejedním vtipem. Zajímavostí je, že herečka, která ztvárnila Yetta byla jen o 5 let starší od jejího seriálové dcery Sylvii.

Sylvie:“Už musím jít.Musím si něco zařídit před večeří.“
Fran:“Co?“
Sylvie:“Oběd.“

Frane:“Přivedla jsem vám pro toho sponzora super kočku,pane.“(Otevřela,a ve dveřích stála Yetta)“Co nelíbí?“
Yetta:“Pardon,že jsem přišla pozdě.Hledala jsem podprsenku,která by mi zvedla prsa.“

Při dlouhodobé tak trochu priblblej kamarádce Val se Fran cítí inteligentnější a tuto pozici často zneužívá.

Fran:(ve frontě na lístky, nahlas)„Val, slyšela jsem, že za rohem prodávají dům s dvěma ložnicemi za 400 dolarů.”
(Všichni jdou za roh.)
Fran: „Vidíš Val,jak to jde jednoduše?”
(Fran se ohlédne za odcházející Val.)
Fran:„Val!”
Val:(přiběhne)„Ale Fran, tam nic takového není…”
Fran: „To jsem říkala jen proto, abych ty lidi odlákala.Copak by jsi tam šla,kdybych řekla,že tam mají i kamna s vodotryskem?”
(Val uteče za roh.)
Fran:„Val!”

Hlavní hrdinka Fran je prostořeká žena, která trpím nekontrolovatelným nutkáním vydat se, který částečně pramení z výchovy její matky. V seriálu bude několikrát zasnoubená, avšak vydá se až za Maxwella, kterému nakonec porodí dvojčata.
Fran také chronicky lže o svém věku. Kolik let má její seriálová postava asi vědí jen její tvůrci. Fran totiž tvrdí, že má 29. Ve skutečnosti herečka Fran Dresher při natáčení první série měla 36 let.

Tento seriál vznikl perem samotné představitelky Fran Fine Fran Drescher a její tehdy ještě manžela Petera Marca Jacobsona, který jí po 21 let manželství řekl, že je gay. Dnes je Fran šťastně vdaná za milárdára Shiva Ayyadurai, kterému v roce 1982 udělili patent na e-mail.
Při zahájení sledování tohoto seriálu jsem měla z něj zvláštní pocity dokonce jsem měla nejprve výčitky, že se mi líbí. Vždyť ten humor je dá se říci trošku až hloupý. Ale chtě nechtě se mi tento seriál zalíbil i, když je třeba uznat, že je to jednoduchý seriál a je třeba ho brát s nadhledem vše, co se v něm děje. Získal si však mnoho fanoušků a možná před pár lety bavil i Vás. Je už jen na Vás, do které skupiny diváků jste patřili: k těm, co ho milovali nebo naopak nenáviděli.

Written By
More from mimol
Vědeli jste, že…
Film Nejúspěšnější herečkou v historii je Katherine Hepburnová, které se podařilo z...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *