České pohádky potěší nejenom na Vánoce

České pohádky
České pohádky potěší nejenom na Vánoce

Karanténa už je dlouhá a nějakou dobu ještě ještě potrvá. Má však také své výhody… Konečně můžeme trávit čas doma se svoji rodinou a také objevujeme nové možnosti zábavy.

Proti nudě se vydala do boje i Česká televize, která nyní nabízí také filmy a české pohádky online a zdarma. Kdepak YouTube!

Kde najít české pohádky online a zdarma?

Pohádky nehledejte na YouTube, ale na webu Déčka České televize, kde vznikla v souvislosti s koronavirovou epidemií nová sekce Nenudím se doma. A tam se dá kromě vzdělávacích pořadů, které mají suplovat školu (například nový pořad UčíTelka), najít i dlouhý seznam pohádek ke shlédnutí online. Nechybí mezi nimi například kontroverzní Slíbená princezna nebo Princezna a půl království, kterou si zahrála Eva Josefíková. Jejím vyvoleným se v pohádce stane kovář v podání Matouše Rumla, ale neobejde se bez lekce etikety, které se s radostí ujme Marek Eben.

Dále na vás čekají třeba pohádky Čarovný kamínek, Láska na vlásku, Kdyby byly ryby, Dvanáct měsíčků, Škola princů, Kouzlo králů, Pravý rytíř, O zakletém králi a odvážném Martinovi, Začarovaná láska, Johančino tajemství, Šťastný smolař, Mucimutr, Svatojánský věneček nebo Korunní princ Karla Janáka z roku 2015. Ústřední postavu korunního prince si zahrál Patrik Děrgel, jeho vyvolenou se v pohádce stala zase princezna Eva Josefíková.

Láska rohatá a další čertovské pohádky

Ty nejlepší české pohádky se točí kolem pekla, ostatně vůbec nejlepší českou pohádkou má být dle žebříčku Kinobox pohádka z roku 1985 S čerty nejsou žerty. Těch čertů však v českých pohádkách najdeme nespočet. Čerti se také čertí v pohádce Láska rohatá, konkrétně mladý, hodný, ale nešikovný čert v podání Jiřího Mádla a jeho čertovská babička, kterou si zahrála Jiřina Bohdalová.

Láska rohatá je český televizní pohádkový film režiséra Hynka Bočana z roku 2009. Měl premiéru 24. prosince 2009 jako štědrovečerní pohádka České televize a nyní je to jedna z pohádek, které se dají na webu ČT shlédnout online (a zdarma).

Tags from the story
,
Written By
More from rakri
Potraviny roku 2017
Napadlo by vás, že existují nějaké potraviny, které jsou v daném roce...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *