České pohádky potěší nejenom na Vánoce

České pohádky
České pohádky potěší nejenom na Vánoce

Karanténa už je dlouhá a nějakou dobu ještě ještě potrvá. Má však také své výhody… Konečně můžeme trávit čas doma se svoji rodinou a také objevujeme nové možnosti zábavy.

Proti nudě se vydala do boje i Česká televize, která nyní nabízí také filmy a české pohádky online a zdarma. Kdepak YouTube!

Kde najít české pohádky online a zdarma?

Pohádky nehledejte na YouTube, ale na webu Déčka České televize, kde vznikla v souvislosti s koronavirovou epidemií nová sekce Nenudím se doma. A tam se dá kromě vzdělávacích pořadů, které mají suplovat školu (například nový pořad UčíTelka), najít i dlouhý seznam pohádek ke shlédnutí online. Nechybí mezi nimi například kontroverzní Slíbená princezna nebo Princezna a půl království, kterou si zahrála Eva Josefíková. Jejím vyvoleným se v pohádce stane kovář v podání Matouše Rumla, ale neobejde se bez lekce etikety, které se s radostí ujme Marek Eben.

Dále na vás čekají třeba pohádky Čarovný kamínek, Láska na vlásku, Kdyby byly ryby, Dvanáct měsíčků, Škola princů, Kouzlo králů, Pravý rytíř, O zakletém králi a odvážném Martinovi, Začarovaná láska, Johančino tajemství, Šťastný smolař, Mucimutr, Svatojánský věneček nebo Korunní princ Karla Janáka z roku 2015. Ústřední postavu korunního prince si zahrál Patrik Děrgel, jeho vyvolenou se v pohádce stala zase princezna Eva Josefíková.

Láska rohatá a další čertovské pohádky

Ty nejlepší české pohádky se točí kolem pekla, ostatně vůbec nejlepší českou pohádkou má být dle žebříčku Kinobox pohádka z roku 1985 S čerty nejsou žerty. Těch čertů však v českých pohádkách najdeme nespočet. Čerti se také čertí v pohádce Láska rohatá, konkrétně mladý, hodný, ale nešikovný čert v podání Jiřího Mádla a jeho čertovská babička, kterou si zahrála Jiřina Bohdalová.

Láska rohatá je český televizní pohádkový film režiséra Hynka Bočana z roku 2009. Měl premiéru 24. prosince 2009 jako štědrovečerní pohádka České televize a nyní je to jedna z pohádek, které se dají na webu ČT shlédnout online (a zdarma).

Číst:  Papírové tašky s potiskem

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *