Deadpool – superhrdina, kterého jste ještě neviděli

Deadpool – superhrdina, kterého jste ještě neviděli
Deadpool

Protože jsem velký fanda Marvelu a superhrdinovských filmů nebo seriálů, musela jsem v sobotu vyrazit do kina i na tuhle skvělou novinku. Kdo je ale vlastně ten Deadpool? To se dozvíte v dnešním článku. Chci vás ale upozornit, že se tady možná vyskytnou nějaké ty spoilery, takže berte ohled! Také upozorňuji, že jde o recenzi čistě filmového zpracování, takže děj samotného komiksu tady nenajdete.

Anotace pro zvědavce

Marvelovská novinka v podobě nápaditého stylu a ostrého humoru – to je Deadpool. Je to superhrdina, jakého jste nikdy neviděli. Superhrdina, který rozhodně má koule! Nejde vlastně ani tak o příběh zachraňování lidí před nadpřirozenem nebo vesmírnými mocnostmi, jako spíše, a to byste se divili, o love story. Hlavním hrdinou je Wade Wilson (v hlavní roli Ryan Raynolds – další obrovské plus, dámy!). Jde o člověka, který má styl, velmi odvážný smysl pro humor, široké spektrum zbraní a… rakovinu. Do všeho je samozřejmě zapletená dívka – Vanessa (Morena Baccarin). A protože Wade nechce umřít, přijme téměř smrtelnou nabídku a podrobí se experimentální léčbě v programu Weapon X. Po ní jeho život nabírá úplně jiný rozměr. Léčba totiž zanechá na jeho těle trvalé následky, pro které nemá tu odvahu vrátit se za Vanessou. Nahodí tedy kostým, přijme jméno Deadpool a vyráží do světa hledat Francise, který jej tak znetvořil. Tato cesta je hlavně prolitá krví, takže už to nám napovídá, že nejde o jen tak obyčejného superhrdinu. Ale o tom více za chvíli!

Deadpool – superhrdina, kterého jste ještě neviděli
Ani akční scény ve filmu rozhodně chybět nebudou!

Můj dojem z filmu

Už dopředu jsem věděla, že nepůjde o jen tak ledajakou Marvelovku, že Deadpool vlastně není takový ten klasický superhrdina, který celý film bojuje proti záporákům a nakonec všechny zabije a k tomu dostane princeznu a půlku království. Teda, část z toho je pravda. Vlastně, tento koncept je asi hodně pravdivý. Deadpool opravdu bojuje, zabíjí kohokoli, kdo se mu postaví do cesty, a nakonec i tu princeznu vyhraje. Až na to, že v tomto případě platí pravidlo „účel světí prostředky“, aspoň tedy pro našeho hrdinu. Dalo by se říct, že tento superhrdina je sobec. Chce zachránit dívku, ale hlavně chce zachránit svůj vzhled, který byl díky experimentům znetvořen. Jeho způsoby jsou zato naprosto bezkonkurenční. Celý film má takový ten správný drive, při kterém divák nemá šanci usnout, ani kdyby opravdu chtěl. Musím říct, že Marvel se předvedl. Už první titulkové scény mají své kouzlo. Vidíte obraz proplétající se zastavenou scénou, kde vás bez jediného slova hned několikrát přepadne smích. A toho smíchu ani během filmu neubývá. Na většinu hlášek jen tak nezapomenete. Také se mi líbí fakt, že Deadpool je jedním z těch mála hrdinů, který ví, že je v komiksu. Takže i v samotném filmu můžeme pozorovat jeho kontakt s diváky, protože často mluví přímo na kameru. Abych to jednoduše shrnula – v roce 2016 se budou režiséři muset podle mého hodně snažit, aby takový film překonali.

Deadpool? Nečekejte očekávatelné!

Pokud přemýšlíte, že byste zašli na snímek Deadpool do kina, neváhejte. Slabším povahám doporučuji na určité scény zavřít oči, ale nic pro dnešní svět až tak překvapivého ve filmu nenajdete. Koukala jsem na recenze na různých fórech na internetu a vybrala jsem takovou větu, která asi shrnuje to, co můžete od Deadpoola čekat: „Krev, sex a černý humor – to je to, co bude Deadpoola odlišovat od zbytku komiksové vlny, která se přes svět filmu v současnosti řítí.“ Asi tak by se dala tato novinka popsat. Deadpool je jiný, to se nezapře. Ale třeba se i mezi vámi najdou ti, kteří takovou změnu rádi uvítají. Já jsem z filmu nadšená. Je to něco nového, něco možná trochu kontroverzního, ale pro dnešní svět příznačného a definitivně chytlavého. Přeji příjemnou zábavu při sledování!

 

Written By
More from Therese
Jakým chybám se vyhnout při prezentaci před lidmi?
Schopnost předvést dokonalou prezentaci je velmi důležitým klíčem k úspěchu. Jaká by perfektní...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *