Single

Občas se neubráníme jisté životní rekapitulaci. Nemluvím o nějakých návratech zpět, to je samozřejmě k ničemu. Už se stalo a hotovo, je to minulost. Jen mi dnes myšlenky připomněly, že je tomu nyní  dva roky od rozvodu po 26.letech manželství.

Spíš mi to dalo prostor o sobě popřemýšlet. Co jsem za ty dva roky zvládla, kam se posunula, koho potkala a co mi vlastně ty dva roky daly nebo naopak vzaly. A také, jak se mi žije s nálepkou „single“ .

Dva roky není zase tak dlouhá doba na rozjezd v novém životě a urovnání nepořádku, který rozvod každému bez výjimky udělá. Takže i to jsem nějak řešila a pak mi došlo, že ne vždy je to jednoduché a hned řešitelné. A že si člověk musí uvědomit, že má žít a ne stále řešit, co a jak.

A přesně tohle je moje největší věc, kterou jsem v sobě dokázala najít. Najít sílu a chuť, nešťourat se v minulosti a neřešit budoucnost. Žiju teď a snažím se vždycky dělat v tu danou chvíli určitou věc nejlíp.

Samozřejmě chodím do práce, starám se o domácnost a o dceru, ale nebudu sedět v koutě a naříkat, co mi život na dělil. Život mi nadělil přesně to, co unesu. A teď už i já vím, že jsem silná a plno věcí prostě ustojím.

Také jsem se musela naučit žít single. Single je osoba, která z různých důvodů žije sama bez partnera. Já jsem dobrovolně odešla z manželství a tím pádem jsem si i dobrovolně dala nálepku „žiju sama „.

Ale i tato nálepka má své a když si přečtu přesné znění tohoto stavu, plně s ním nesouhlasím. Nejsem spokojená s tímto stavem, ani nikterak pyšná a hrdá. Věřím a žiju v tom, že tento momentální stav, který je v naší společnosti cool, je v mém případě dočasný.

Samozřejmě je fajn, pokud žijete sám, že nemusíte určité věci dělat. Máte své a nikdo Vám do toho nezasahuje. Neumytý hrnek, kapky na zrcadle či zvednuté záchodové prkýnko. Zároveň určitě chybí přítomnost milované osoby, její vůně a dotyky.

Společné víkendové snídaně, večerní povídání u vína nebo jen tak relax u filmu bez zbytečných slov. Prostě tohle je to, co schází a co v životě postrádám já i ti druzí. A tak jdu dál, věřím a těším se, že jednou tento stav „single “ změní a přinese mi to, co si v osobním životě přeju.

Říká se, že stačí si jen přát a vesmír to vyslyší a upřímně, to by vesmír v mém případě musel být hluchej 🙂 .

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..