Single

Občas se neubráníme jisté životní rekapitulaci. Nemluvím o nějakých návratech zpět, to je samozřejmě k ničemu. Už se stalo a hotovo, je to minulost. Jen mi dnes myšlenky připomněly, že je tomu nyní  dva roky od rozvodu po 26.letech manželství.

Spíš mi to dalo prostor o sobě popřemýšlet. Co jsem za ty dva roky zvládla, kam se posunula, koho potkala a co mi vlastně ty dva roky daly nebo naopak vzaly. A také, jak se mi žije s nálepkou „single“ .

Dva roky není zase tak dlouhá doba na rozjezd v novém životě a urovnání nepořádku, který rozvod každému bez výjimky udělá. Takže i to jsem nějak řešila a pak mi došlo, že ne vždy je to jednoduché a hned řešitelné. A že si člověk musí uvědomit, že má žít a ne stále řešit, co a jak.

A přesně tohle je moje největší věc, kterou jsem v sobě dokázala najít. Najít sílu a chuť, nešťourat se v minulosti a neřešit budoucnost. Žiju teď a snažím se vždycky dělat v tu danou chvíli určitou věc nejlíp.

Samozřejmě chodím do práce, starám se o domácnost a o dceru, ale nebudu sedět v koutě a naříkat, co mi život na dělil. Život mi nadělil přesně to, co unesu. A teď už i já vím, že jsem silná a plno věcí prostě ustojím.

Také jsem se musela naučit žít single. Single je osoba, která z různých důvodů žije sama bez partnera. Já jsem dobrovolně odešla z manželství a tím pádem jsem si i dobrovolně dala nálepku „žiju sama „.

Ale i tato nálepka má své a když si přečtu přesné znění tohoto stavu, plně s ním nesouhlasím. Nejsem spokojená s tímto stavem, ani nikterak pyšná a hrdá. Věřím a žiju v tom, že tento momentální stav, který je v naší společnosti cool, je v mém případě dočasný.

Samozřejmě je fajn, pokud žijete sám, že nemusíte určité věci dělat. Máte své a nikdo Vám do toho nezasahuje. Neumytý hrnek, kapky na zrcadle či zvednuté záchodové prkýnko. Zároveň určitě chybí přítomnost milované osoby, její vůně a dotyky.

Společné víkendové snídaně, večerní povídání u vína nebo jen tak relax u filmu bez zbytečných slov. Prostě tohle je to, co schází a co v životě postrádám já i ti druzí. A tak jdu dál, věřím a těším se, že jednou tento stav „single “ změní a přinese mi to, co si v osobním životě přeju.

Říká se, že stačí si jen přát a vesmír to vyslyší a upřímně, to by vesmír v mém případě musel být hluchej 🙂 .

Tags from the story
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *