Tip na výlet: Suchý vrch s výhledem na Orlické hory, který bere dech

výhled
Tip na výlet: Suchý vrch s výhledem na Orlické hory, který bere dech

Existuje nespočet turistických tras. Mnoho se jich spojuje i na Suchém vrchu, který leží v nejvýchodnějším cípu Orlických hor. Suchý vrch, oblíbený cíl výletníků, je dostupný i autem, dostanete se k němu odbočkou ze silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo.

Na Moravě i v Čechách současně

Suchý vrch není jen rozcestníkem turistických cest, protíná ho také hranice Čech a Moravy. Celoročně je zde přístupná rozhledna Suchý vrch, kde se můžete kochat velkolepým pohledem na Orlické hory, ale také Hrubý Jeseník a Praděd, nebo Sněžku v Krkonoších. Rozhledna leží hned vedle Kramářovy chaty, kde je otevřena příjemná restaurace i možnost ubytování.

Suchý vrch je součástí rozlehlého přírodního parku, který představuje ideální lokalitu pro turistické výlety, třeba i výlety se psem. Můžete se odtud vydat dolů k rašeliništi pod Suchým vrchem, ale i po hřebeni ke skalnímu útvaru Bradlo, kde vás čeká další úchvatný výhled. Bradlo je také název nižšího vrcholu dvouvrcholového masivu Suchý vrch, který je od vlastního hřebenu Orlických hor oddělený řekami Tichá a Divoká orlice.

Cesta dolů od Bradla vede k dělostřelecké tvrzi Bouda, která je součástí Muzea Československého opevnění. Od Suchého vrchu je vzdálená jen asi tři kilometry.

Pro milovníky výhledů

Pokud vás lákají výhledy, v okolí Suchého vrchu je jich víc. Co by kamenem dohodil je rozhledna Červená voda nebo Křížová hora. Můžete se vypravit i na unikátní stezku v oblacích Dolní Morava, ale také na malebnou rozhlednu Rozálka v Žamberku nebo industriální rozhlednu Andrlův chlum v Ústí nad Orlicí.

Výhledy nabízí i kopec Hradisko, kde leží také zřícenina hradu Kyšperk u Letohradu. Anebo se můžete vypravit na Kopeček, kde leží barokní kaple sv. Jana Nepomuckého, dominanta města Letohrad. Vydáte-li se od kaple po hřebeni, dojdete Muchovou alejí i k Muchově vyhlídce. Je to místo, kde si výhledy do krajiny užíval i secesní malíř Alfons Mucha, čestný občan kyšperský. Dnes na tomto místě stojí altánek.

Letohrad

Letohrad, Kyšperk je historické město v podhůří Orlických hor, které stojí za návštěvu. Přírodní krásy se tady snoubí s pamětihodnostmi. Přitom jde o centrum regionu, kde dnes sídlí také český výrobce krmiva pro domácí mazlíčky Nativia.

Pokud Orlickými horami brouzdáte se psem, můžete mu v Letohradu koupit něco dobrého i zdravého. Granule Nativia jsou totiž sestaveny s ohledem na přirozené potřeby psího organismu tak, aby čtyřnohému příteli skutečně chutnali. Pyšní se vysokým podílem živočišných bílkovin, kterým se Nativia řadí mezi přední značky na trhu. Výrobce si navíc zakládá na detailním a jasném popisu složení, takže hned víte, co kupujete. Přesvědčte se sami tady.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from rakri
Detoxikace a mýty s ní spojené
Detoxikace již dle svého označení znamená to, že se organismus zbavuje toxinů...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *