Pes v bytě. Ano nebo ne?

Pes v bytě
Pes v bytě. Ano nebo ne?

Rozporuplné téma budí bouřlivé emoce. Zatímco nadšení chovatelé budou zarputile hlásat, že pes v bytě je skvělým společníkem, druzí budou jmenovat důvody, proč se pes k soužití v bytě vůbec nehodí. Argumentů na obou stranách bude dost.

Pravdou je, že není pes jako pes…

Pes v bytě? Záleží na povaze psa

Nejde jen o velikost, to je velké zjednodušení. O tom, zda se pes hodí do bytu anebo nehodí, rozhoduje zejména jeho povaha a charakter. A ty určuje plemeno psa.

Přestože se jako pokojová plemena označují zejména malá psí plemena, jako je čivava, jorkšírský teriér, pekingský palácový psík, mops, bišonek, pražský krysařík, maltézáček, papillon, japan chin aj., blízkost své rodiny ocení všechna společenská plemena bez ohledu na jejich velikost. Společenská plemena jednoduše vítají společnost. Budou spokojeni především v blízkosti pána, bez ohledu na to, zda žije v bytě nebo v domě se zahradou.

Na druhé straně existují i psi, kteří jsou šťastní venku, půjde především o velmi aktivní psy nebo lovecké psy. Také chlupatá plemena budou v bytě trpět, bude jim tam příliš teplo.

Záleží na chovateli

Otázka, zda chovat či nechovat psa v bytě zahrnuje celou řadu aspektů. Jde o psa a jde také o chovatele a jeho ochotu přizpůsobit psovi svůj životní styl. Pes nevyžaduje žádné zvláštní úpravy bytu, ale má své přirozené potřeby. Potřebuje především dostatek pohybu. Zodpovědný chovatel bude potřeby psa respektovat a snažit se je naplnit. To vyžaduje snahu, peníze a čas.

Pes je závislý na péči svého pána. Pán, který si pořídí do bytu psa, by měl také počítat s častějším úklidem. Pes po sobě prostě neuklidí. A k psovi vždy patří chlupy. Bez kvalitního vysavače to nepůjde. Vedle vysavače přijde vhod i vyčesávací kartáč, hřeben nebo hrablo, které dokáže odchytit uvolněné chlupy hned v srsti psa. Kvalitní vysavač disponuje i speciálními nástavci, a tak jde vyčesávání a vysávání rovnou spojit…

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Svatá Lucie noci upije. Polozapomenutý svátek přináší mnohé tradice
Advent znamená přípravu na Vánoce, největší svátky v roce. Nese však celou...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *