Existují mimozemšťané? To je otázka, která dnes hýbe světem

Mimozemšťané
Existují mimozemšťané? To je otázka, která dnes hýbe světem

Je to věčná otázka mnoha lidí, ale i náplň práce vědců. Věda na tuto otázku nenašla jednoznačnou odpověď, ačkoliv na ní má mnoho vědců svůj osobitý názor. To ostatně platí pro každého člověka.

Stephen Hawking

Například slavný britský matematik a fyzik, jeden z nejznámějších vědců vůbec, Stephen Hawking (1942 – 2018) byl o existenci mimozemského života přesvědčený. Zároveň však také vyjádřil obavy o bezpečnost lidí a vylíčil rizika potvrzení mimozemské civilizace. Domníval se, že mimozemšťané budou pro lidstvo pravděpodobně velmi nebezpeční a není tedy vhodné se pokoušet s nimi navázat jakýkoliv kontakt. O mimozemských bytostech se rozpovídal pro seriál The Discovery Channel.

Slavný americký astronom Carl Sagan (1934 – 1996) naopak tvrdil, že kdyby mimozemšťané existovali, bylo by to plýtvání místem. Zcela jinak to vidí britská astronautka Helen Sharman.

Astronautka Helen Sharman

Helen Sharman, která se v roce 1991 podívala jako vůbec první britská občanka do vesmíru, pro list The Guardian uvedla, že mimozemšťané musejí bezpochyby existovat. Její prohlášení v rámci rozhovoru ze série This much I know vzbudilo velký ohlas po celém světě. Mj. ho citovala britská BBC, pozadu nezůstala ani česká média.

Právě kvůli nekonečnému prostoru, který vesmír nabízí, není dle Helen Sharman možné, aby v něm nebyly jiné formy života. Ty však mohou být natolik vzdálené od toho, co běžně chápeme a co si dokážeme představit pod pojmem život, že nám jejich existence uniká. Dle astronautky Helen Sharman mohou mimozemšťané dokonce žít s námi na Zemi bez toho, abychom si toho vůbec všimli. Helen, která je vystudovanou chemičkou tvrdí, že vůbec nemusejí být tvořeni z uhlíku a dusíku jako lidé. Mohou mít zcela jinou podstatu. Jakou? To je další otázka, která probouzí ty nejfantastičtější představy. O skutečnosti se však můžeme jenom dohadovat.

Written By
More from rakri
Zdravá svačina pro děti i pro dospělé
Nejde jenom o snídani, oběd nebo večeři, lidský organismus potřebuje pro správné...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *