Co s volným časem v létě?

Co s volným časem v létě?
Co s volným časem v létě?

Jak už jsem psala v minulém článku, léto se nenávratně blíží. Jsem velký fanoušek letního období, protože prostě miluju to počasí, tu pohodu a hlavně všechen ten volný čas, který najednou mám! A protože nesnáším nudu, vždycky si léto naplním různými aktivitami. Mám proto tolik nádherných vzpomínek, na které nikdy nezapomenu. Co ale dělat, když už na tu nudu přijde? Je tolik možností! Dnes vám nabídnu některé z nich. A potom už je jen a jen na vás, co s těmi volnými týdny uděláte!

Letní brigáda

Nabídek je všude plno. Stačí si jen vybrat, odhodlat se k prvnímu kroku a třeba to vyjde. Musím se přiznat, že jsem zatím nikdy neměla jednu brigádu na celé léto, ale letos se k tomu chystám. Brigáda je volba pro ty z nás, kteří si potřebují (nebo chtějí) něco málo vydělat, aby měli co utrácet. Existuje mnoho různých druhů brigád, jako například práce v restauracích, kavárnách, supermarketech, údržba zahrad, uklízecí služby, různé IT stáže a mnoho dalších. Taky je zde možnost vycestovat za prací do zahraničí. K tomu existuje mnoho programů třeba od různých agentur. Ty mívají ale často drahé služby, a tak nejedete moc za velkým výdělkem, jako spíše za zážitky ze života v zahraničí. Dá se ale najít slušné práce, stačí jen hledat!

Cestování

Cestování po světě, nebo alespoň po Evropě, je hned druhou položkou na seznamu, co chci letos v létě dělat. Chtěla bych podniknout výlet po Evropě, nejlépe někam na jih, se svými přáteli. Snad to vyjde. Cestování je skvělá možnost, jak poznat nové věci a lidi, seznámit se s jinými kulturami a životem někde jinde, než v naší malé republice uprostřed kontinentu. Existuje nespočet nádherných míst, která zůstávají turistům často neobjevena. Jedinou zápornou věcí na cestování je, že to něco stojí. Ano, často se to může hodně prodražit, protože nejenže je drahé cestovné (letenky, autobus, vlaky…), ale také se kdykoli může stát nečekaná věc, která bude stát peníze. Při plánování cest je třeba počítat se vším, třeba taky se špatným počasím. Kdybychom se ale báli úplně všeho, nikdy bychom asi nevycestovali. A tak upusťte trochu páry a nechte se vést, kam vás nohy povedou a peněženka to dovolí! Cestujte, dokud je k tomu dostatek příležitostí!

Co s volným časem v létě?

Festivaly

Hudební, filmové, zážitkové… festivalů je taky mnoho! Stačí si vybrat. Skvělou věcí na fesťácích je to, že tam vždycky potkáte kvanta zajímavých lidí, kteří sdílí vaše zájmy, mají stejné oblíbené kapely, stejné oblíbené filmy, herce… Proč by jinak na takové akce chodili? Vezměte sebou partu přátel a vyrazte na nějaký velký letní festival. Zažijete hodně legrace a do srdce se vám zapíšou zážitky, na které budete vzpomínat do konce života! Festivaly jsou zábavná možnost, jak vyplnit volný čas v létě. Sama jsem měla tu možnost si hodně takových festivalů vyzkoušet na vlastní kůži. A ta atmosféra je k nezaplacení!

Co s volným časem v létě?

Campy, campování s přáteli

Už jako dítě jsem jezdila na tábory (většinou v horách, v přírodě) a vždycky jsem si z nich odnášela dobrodružné zážitky a nové přátele. Tradici jsem neporušila a každý rok jezdím na dětské tábory stále, ovšem teď už jako členka týmu vedoucích. Ať už jsou to tábory s dětmi nebo s vrstevníky, campování je úžasné! Sbalit si batoh a stan, vyrazit s kamarády do přírody a být tam třeba týden je velice osvobozující, věřte mi. Ještě lepší je to bez veškeré elektroniky! Poznáte krásy přírody, ale také prohloubíte vztahy s přáteli, protože je uvidíte i mimo jejich komfortní zónu. Takové chování uvidí i oni na vás. A v tom je to kouzlo – můžete být sami sebou. Kempování s přáteli vytváří opět zážitky na celý život!

Co s volným časem v létě?

Nový sport, koníček, jazyk,…

V neposlední řadě přináším skvělý tip na zabití času – nový koníček/sport/jazyk… prostě cokoli nového, co vás začne bavit. Uvidíte, když si najdete něco nového a skvělého, co ještě neznáte, věnování se tomu vám zabere tolik času, že o něm okamžitě ztratíte přehled. Pozitivní je, že budete umět nebo vědět nové věci, ke kterým byste se během školního roku určitě nedostali.

Možností jak trávit léto je samozřejmě obrovské množství. Každého baví a zajímá něco jiného a každý rád tráví svůj čas jinak. Hlavně se vykašlete na ležení u televize nebo hraní počítačových her!! Možná je to skvělé pro chvilkové uspokojení, ale po delším takto stráveném čase si stejně řeknete, že to byla ztráta času. Běžte ven za svými přáteli nebo na brigádu a budete ze sebe mít o moc lepší pocit! A hlavně si celé léto pořádně užijte!

Written By
More from Therese
Skryté zákoutí Francie, které nechce zůstat zapomenuto
Mezi kouty nádherného kraje Provance v jihovýchodní Francii se skrývá mnoho míst, která...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *