Jak si ozdobit byt vlastnoručně vyrobenými svícínky

Jak tma pohlcuje stále ještě hodně času z našeho dne, tím více tělo prahne po teplých slunečných paprscích. Naši předci to vymysleli dobře. Rozsvítili svíčky a předli, či drali peří, potkávali se.

Geny předků se v nás nezapřou

V zimním čase přímo toužíme po nejrůznějších světélkách. Právě jimi jsou ozdobeny ulice, výkladní skříně a naše obydlí. Právě ony jsou našemu oku milé, tak jako sluneční paprsky. Právě ony dovedou rozzářit nejen dětské oči a rozehřejí nejedno srdce. Všechna důmyslná světla však předčí „živé“ světlo svíčky.

Tak ji tedy zažehněme

Můžeme ji sice zapálit samostatně, ale ještě větší kouzlo přinese rozptýlení, lomení, či průsvit paprsků přes nějaký ten svícen.

Pár typů na zkrocení paprsků světla, tedy na výrobu svícnu:

Doma, téměř na koleni vyrobíme pomocí průhledného pauzovacího papíru a řezáku efektní svícen

Tento typ svícnu musíme udělat prostornější, tak, aby se plamen svíčky příliš netulil ke svému hostiteli. K jeho výrobě stačí barevný karton, řezák, lepidlo a pauzovací papír. Vše koupíme ve výtvarných potřebách, či v papírnictví. Pak jen stačí nakreslit na karton námět, do ruky vzít řezák a na místo vyříznutých tvarů z rubu nalepit průsvitný pauzovací papír.

Další možností je výroba svícínku technikou tiffany vitráže

To není práce úplně na doma, raději si vyhlédněte nějaký z kurzů vitráže. Svícínek máte za 2, či 3 hodinky hotový. K jeho výrobě totiž potřebujete barevné sklo, diamantový řezák, pájecí cín a měděnou pásku. To se nevyplatí kupovat, v kurzech sklo dostanete a nástroje vám půjčí. No a když si sebou vezmete kamarádku, proberete při výrobě vše žensky důležité, a ještě přinesete domů krásně barevný průhledný objekt. Ten dodá kouzelnou atmosféru vašemu bytu. Opravdu. Hra barevných světel totiž nevynechá ani jednu stěnu v pokoji. Tak krásně si plamen svíčky hraje s barevnými sklíčky. Je maličký, ale dokáže probarvit celý pokoj.

Keramický svícen

Keramický svícen, či aromalampu můžete koupit téměř kdekoliv, ale s vlastnoručně vyrobenou oslníte nejen světlem z ní vycházejícím. I tento svícen je lepší vyrobit v některém z kurzů keramiky. Paprsky světla svíčky si hledají cestu skulinami, které jim v keramické hlíně udělaly vaše ruce. To je lákavá představa.

Kromě svícnů ještě těmito technikami můžete vytvořit spoustu dárečků pro blízké, a ještě si tím pěkně odpočineme po náročném pracovním dni. Krásná představa volného času korunovaná problikávajícím světlem medově vonící svíčky.

Written By
More from Mirila
Cíl: pracovat ve zdravém prostředí
Několik let se zájmem sleduji soutěž CBRE Zasedačka roku. Kdy to začalo...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *