Co je Home Staging?

Co je Home Staging?

Chystáte se na prodej vaší nemovitosti? Anebo uvažujete o pronájmu? Chcete dům prodat rychle a za co nejvyšší cenu? Přemýšlíte jak na to? Ano, osvojíte-li si principy HOME STAGINGU, získáte v mžiku náskok před konkurencí a za vaši nemovitost obdržíte i větší finanční obnos. Home Staging je příprava nemovitosti k prodeji nebo pronájmu a její profesionální prezentace na realitním trhu.

Home Staging podpoří prodej nebo pronájem nemovitosti

Cíle Home Stagingu jsou velice jednoduché. Zajistí vám, aby se vaše nemovitost jevila jako atraktivnější a pozitivně oslovila co největší počet potenciálních zájemců. Kvalitní Home Staging zkrátka funguje. Přispěje velkou měrou, aby se nemovitost prodala nebo pronajala v co nejkratším čase a za co nejpříznivější cenu. Home Staging je jednak příprava domu či bytu k pořízení fotografií pro realitní kanceláře, a také k následné „živé“ prohlídce potenciálních zájemců. Po provedení procesu Stagingu se vaše nemovitost stane standardním produktem, se vším všudy, který bude moci být uveden na realitní trh.

V čem vám Home Staging nepomůže

Home Staging se netýká stavu nemovitosti. Novou střechu, kotel ústředního topení či špatnou statiku domu Home Staging nevyřeší. Home Staging není ani bytové návrhářství. Home Staging je proces „vyjmutí domova z domu“. Potenciální zájemci budou mít možnost vidět, co jim váš prostor nabízí, a budou schopni i během krátké návštěvy si představit, jak by v tomto prostoru mohli žít právě oni. Home Staging je zkrátka efektivní nástroj, jež ovládají progresivní makléři, aby připravili nemovitost a mohli ji prodat či pronajmout rychle a co nejvýhodněji.

Jaké jsou principy Home Stagingu?

Obvykle vše začíná osobní konzultací přímo na místě. Realitní makléř udělá celkový posudek nemovitosti a postupně prohlédne každou místnost. Navrhne kroky, které vedou k co nejefektivnějšímu vylepšení vaší nemovitosti a upozorní vás na negativní a pozitivní vlastnosti každé místnosti. Vytvoří také seznam změn a předmětů, které by bylo dobré přidat či odstranit. Pořídí současně fotodokumentaci před procesem Home Stagingu a po provedení změn. Fotodokumentace bude následně použitelná pro inzerci. Realitní makléř také udělá relevantní odhad vaší nemovitosti. Uvidíte, jak velké změny lze s minimálními náklady uskutečnit. Spolupráce se zkušeným konzultantem Home Stagingu udělá s vaší nemovitostí opravdu zázraky.

Proč je Home Staging tak úspěšný?

Home Staging je jednoznačně efektivní nástroj prověřený praxí. Nemovitosti, jež prošly tímto procesem, jsou jednoznačně žádanější, prodejnější a za vyšší cenu. Home Staging dává potenciálním klientům možnost vidět dům takový, jaký opravdu je, bez rušivých dojmů. Je to zkrátka dobrá investice, protože co utratíte za Staging, tak se vám spolehlivě vrátí navýšenou cenou při prodeji či pronájmu. Home Staging funguje i při prodeji bytů v Praze i mimo Prahu. Ano, většina majitelů nemovitostí, i když má vkus a výtvarné cítění, nemá zkušenosti nebo také často čas, udělat vše potřebné. Navíc má k nemovitosti osobní vztah, což bývá často při prodeji nebo pronájmu problém.

Desatero správného Home Stagingu

1. Vaši nemovitost prodáte za více peněz
2. Prodáte ji rychleji
3. Získáte na serverech konkurenční náskok
4. Zvítězíte při prvním dojmu
5. Ukážete to nejlepší z vaší nemovitosti
6. Vaše nemovitost bude sympatická a bude se líbit
7. Ušetříte peníze za rekonstrukci
8. Půjčíte si vybavení, které pak můžete vrátit
9. Vaše neprodejná nemovitost se znovu vrátí do hry
10. Investice Home Staging se vám vrátí

Navíc, když si vyberete pro prodej či pronájem nemovitosti dobrou realitní kancelář například Finep, obvykle získáte službu Home Staging zdarma.

Dnes prodává internet, podle statistik si nejvíce kupců vyhledává nemovitost právě na internetu a dříve, než se na ni půjdou osobně podívat, dobré fotografie upravených místností při předvýběru rozhodují. Také si musíte uvědomit, že potenciální kupci si udělají dojem v rozmezí 30-60 vteřin po vstupu do domu a jen 10 % kupců si dokáže obrazně představit potenciál prostor. Musíte jim ho zkrátka předvést!

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Půjčujeme si během roku aneb co nás během roku nutí půjčovat si
K půjčkám se lidé sklání po celý rok. Nelze přesně říct, zdali...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *