Ostrava jede! Nový počin do dob koronaviru nese název Horníci na home office

Ostrava Vítkovice
Ostrava jede! Nový počin do dob koronaviru nese název Horníci na home office

Horníci na home office. Tak zní název nového projektu, se kterým přichází Ostrava, resp. ostravská umělecká scéna. Ostravští umělci opět reagují na aktuální situaci, opět se snaží povzbudit svým svérázným humorem, opět si neberou servítky a předkládají své umění tak, jak se na rázovitý ostravský region sluší a patří.

Koronavirus, Ostrava a černý humor

Na jaře to byla karanténa, na podzim se zažilo označení lockdown. Situace související s koronavirovou pandemií není příjemná, bezpečnostní opatření se dotýkají nás všech. Některé profese ze dne na den takřka připravily o příjem. Někteří však dokázali zareagovat a z nové situace vytěžit maximum, například absolvent Vysoké školy báňské, Vladimír Skórka, který působí jako režisér.

Již na jaře přišel Vladimír Skórka se seriálem zachycující aktuální situaci sKORO NA mizině a se svérázným humorným stylem sklidil úspěch. Jistě za to může i hvězdné obsazení. V seriálu se objevili mj. i ostravští herci z Divadla Mír a formace Tři Tygři Štěpán Kozub, Robin Ferro a Albert Čuba. Ty Skórka zapojil i do svého podzimního projektu Horníci na home office. Původně měl jednu z hlavních rolí ztvárnit Štěpán Kozub, kvůli zdravotním indispozicím ho však musel na poslední chvíli nahradit jeho kolega z Divadla mír Robin Ferro.

Horníci jsou online

V ústřední roli horníků, kteří jsou ze dne na den bez práce se vedle Robina Ferra černotou blýsknou i Josef Kaluža a Karel Zima, známý z populárního seriálu Slunečná.

Seriál Horníci na Home Office je dostupný online přímo tady, avšak i sami tvůrci upozorňují, že není vhodný pro malé děti. Vulgarity zkrátka k Ostravě a horníkům patří a seriál má působit autenticky.

Opravdu působí autenticky? Jak se povedlo vykreslit specifické hornické prostředí v současné Ostravě, ve které se aktuálně již vůbec nefárá? A jak se horníci poperou z home office? Na to se podívejte a posuďte sami!

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Jarní očista a biorytmy přírody
Jaro už konečně dorazilo i do našich končin. Pomaloučku se všechno začíná...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *