Propolis je dar přírody a účinkuje na viry, bakterie a plísně

Propolis
Propolis - dar přírody

Ne nadarmo se říká být pilný jako včelička. Včely jsou opravdu pracantky, které musí neustále ve svém úlu něco budovat. Ať už to jsou plásty, které dokola upravují a slepují, nám tak touto jejich činností vzniká propolis, který se získává opatrným seškrabáváním ze struktur plástev.

Když se nad tím zamyslíme, tak kromě propolisu, si dopřáváme i med, někteří z nás mateří kašičku. Ovšem hnědozlatý propolis je v boji s viry, bakteriemi a plísněmi skutečný zabiják. Likviduje grampozitivní baktérie typu stafylokoků a streptokoků. Chřipkové viry jsou na něj také malé a nemají takovou šanci. Zastavuje dokonce růst plísní, zlepší se nám obranyschopnost.

Propolis si vydobyl místo v ORL a zubním lékařství

Síla propolisu je mocného kalibru. Osvědčil se zejména v ORL (záněty dutin, nosohltanu, angíny) při doplňkové léčbě horních a dolních cest dýchacích. Ovšem má jednu nevýhodu, ne každému vyhovuje, protože obsahuje alergotropní látky. Proveďte test, kterým zjistíte, jestli na něj nejste alergičtí. Tinkturou z propolisu si natřete kůži v podpaží asi velikosti pětikoruny. Místo nesmí v žádném případě zarudnout a bolet.

Propolis v zubní pastě účinně bojuje proti zánětům dásní, chrání před afty či parodontózou. Z propolisové tinktury si lze vyrobit dokonce ústní vodu. Po extrakci zubu se vám bude hodit. Silnější koncentraci tinktury lze po vytržení zubu rovněž využít. Stačí propolis nanést na postižené místo vatovou štětičkou. Akorát před použitím lahvičku protřepejte, aby se účinné látky promísily. Zánět po extrahovaném zubu se konat nebude. Propolis vám ránu rychleji zatáhne a zahojí.

propolis a pomeranč

Ochrana před infekcemi – nápoj z mrkve, propolisu, medu a citrónu

Chřipková epidemie je celoročním strašákem. Připravte si nápoj proti virům. Mrkvovou šťávu doplňte o lžičku medu, pár kapek (asi 5) propolisové tinktury a šťávou z vymačkaného citrónu. Infekce tak u vás nepropuknou tak často, jako tomu bylo doposud. Imunita je to, co potřebujete nejvíce. Tak si jí važte a posilujte své zdraví z přírody.

Tags from the story
, ,
Written By
More from Darkon
Bolest zubu o víkendu: Nenechte se zaskočit, když není lékař na pohotovosti
Bolest zubu je nepříjemným problémem, který se může objevit kdykoliv, dokonce i...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *