Dr. House

Dr. House

Určitě ano! Jde přece o dr House. Toho geniálního doktora, který však nemá príiš vybíravé způsoby. Umíte si představit, že by ste se nechali tomuto doktorovi vyšetřit? Možná byste si užili několik jeho uštěpačných poznámek, ale určitě by udělal všechno proto, aby vás zachrnánil.

I když tento seriál se řadí žánrově mezi dramatické, určitě si při něm užijete i množství zábavy a to zejména díky Houseovi, který má vždy ke všemu ironické poznámky.

House a kritika

Někteří kritici sice tvrdí, že v tomto seriálu jsou Houseové metody přímo zázračné a dá se hovořit o téměř nadpřirozené schopnosti léčit, nicméně tento seriál je psán podle stloupku v novinách, který vycházel podle skutečných událostí. Dojem „zázračna“ je způsoben tím, že děj seriálu se musí vejít do necelých 45 minut. Aby tvůrci seriálu stihli všechny zajímavé prostředky z léčby vsunout do tohoto časového rozpětí, musí to trošku léčbu pospíšit.

Těší mě, Greg House!

House je samotář a tak trošku podivín. Nikoho si nepustí k tělu, kromě jednoho člověka. Jeho nejlepšího kamaráda Dr. Wilsona. S Wilsonem si častokrát dělají navzdory a díky těmto schválnosti, nás nejeden krát dobře pobavili. Za zmínku stojí části, když Wilson bydlel u House, když se rozváděl (Wilson byl v seriálu celkově 3 krát rozvedený). House se snažil svými činy Wilsonovi naznačit, že ho ve svém bytě nechce. Ale zlé věci, které mu vyvedl, například, že ho nevpustí do bytu několik hodin, neboť Wilson podle domluveného hesla si myslel, že má v bytě ženskou návštěvu. Při tom však House byl v bytě sám. Všechny tyto nezdary dělal proto, aby Wilson konečně podal návrh na rozvod. House totiž věděl, že zatímco u něj bývá, nemyslí to s rozvodem vážně a odkládá jej. Takovými způsoby dává najevo téměř vše. Neví totiž vyjadřovat své city.

House a ženy

Když jsme už zmiňovali House a ženy, pojďme si to blíže rozebrat. Na začátku seriálu je House sám. Je sám celých 6 sérii bez žádného vážnějšího vztahu. Důležitou ženou v Housova životě byla Stacy, která s Housem několik let chodila. Když se s ním rozešla, House zůstal ještě více zahořklým. Podle jejích slov ji House od sebe odehnal. Chodila s ním v době, kdy mu museli ze stehna amputovat svalu od té doby kulhal.

House se však ženským návštěvám nebránil. Častokrát bylo v seriálu zmíněno, že se Greg setkává s prostitutkami. Pokud si myslíte, že by se natolik obtěžoval, aby tuto skutečnost zatajoval, mýlíte se. Běžně si je vodil i do práce. Byly to však jen povrchní vztahy.

Dôležitouz ženou v Houseové životě byla doktorka Cudy, se kterou se stále dobírali. Trvalo dlouhých šest sérii, dokud se dali dohromady. Podle některých fanoušků jejich vztah tento seriál potopil. House ztratil svou šmrncovnosť a smutnosť. Zvláštní, ale mnozí fanoušci nechtěli vidět svou oblíbenou postavu šťastnou. Chtěli, aby House trpěl a utápěl se v depresích ako v procházejících sériach. Díky této pochmurné náladě vzešlo v seriálu množství skvělých sarkastických momentů, Po rozchodu s Cudy House byl uvězněn, protože autem to napálil rovnou do obýváku Cudy, kde byla i se svou dcerkou, kterou si adoptovala. Lisa totiž toužila dlouho po dítěti, zkoušela umělé oplodnění a různé jiné metody, nic však nebylo úspěšné. House často Cudyovej říkal, že nebude dobrou matkou. Nakonec se s její dcerkou skamarádil a malá ho brala jako „Strejda Grega“.

Po sedmé sérii Cudyová definitivně odešla ze seriálu a nevrátila se jako host ani do poslední části.

Wilson a rakovina

Dojemné chvíle v tomto seriálu se nám naskytly, když se Wilson dozvěděl, že má rakovinu. I přesto, že je onkolog a celý život učil pacientů jak zvládat toto onemocnění i psychicky, on to nezvládal moc dobře a neměl chuť do života. House se o svého kamaráda bál a nakonec i příkladně staral.

Konec

Houseovi  hrozilo, že půjde znovu do vězení. Věděl, že Wilsonovi zbývá jen půl roku života a toto období chtěl strávit s ním. Ocitl av hořící budově se svým pacientem. Všichni si mysleli, že House zemřel, protože nikdo nevěděl, že v budově byl i jiný muž. House, ale vyměnil zubní záznamy, které potvrdily, že spálené tělo patří jemu. Chtěl totiž strávit poslední chvíle se svým kamarádem Wilsonem. Na Houseové poslední rozloučení přijde Wilsonovi sms, kde stojí: ,, Sklapni, ty idot. „Zpráva je od Housa .

Poslední scéna nám ukazuje jako House a Wilson se vydávají na cestu někam do neznáma, kde si oba užijú Wilsonův poslední rok.

Na otázku co bude dělat dál po skončení seriálu Hugh odpověděl: ,,Myslím, že mě bude zajímat spíše psaní, produkci nebo režie. Celé toto odvětví mi připadá fascinující. Myslím, že jsem měl obrovské štěstí, že jsem dostal takovou příležitost, jakou jsem dostal, a nebudu pokoušet osud dvakrát, „dodal Laurie, který v květnu minulého roku vydal své debutové bluesový album Let Them Talk.

Mé pocity

Tento seriál jsem milovala a pořád miluju. Tak jako mnohé ženy, i já jsem byla platonicky zamilovaná do dr Housa. Ty jeho oči. Sice je povětšinou zamračený, ale ten jeho pohled navzdory všeho vyzní tak něžně jako u raněné laně. Do tohoto pohledu se zamilovala nejedná žena. I když Hugh Laurie, hlavní představitel tohoto seriálu měl v první sérii 45 let, ženy všech věkových kategorii ho milovali. Trumfnul svým charismatem i maldších herců jako je například Jesse Spencer, který ztvárnil roli Dr. Roberta Chase. Zajímavostí je, že ve skutečnosti tento herec pochází z lékařské rodiny. Jeho otec i oba jeho bratři a sestra vystudovali medicínu. Také otec Hugha Laurieho byl ve skutečnosti lékař a totéž platí iu doktorky Cudy, čili Lise Edelstein, jejíž mnozí fanoušci nemohou odpustit, že opustila tento seriál. Milovali jste Dr. House také?

Written By
More from mimol
Bolest hlavy
Bolest hlavy ze stresu Snad největší přispěvatel bolesti hlavy v dnešní době...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *