Život je život

Život je život
Život je život

Znáte to. Je pátek odpoledne a Vy přemýšlíte, co s večerem. Zůstanete doma, nebo někam vyrazíte? Přesně to jsem řešila minulý týden i já. Říkala jsem si, že jsem už celkem dlouho nebyla v kině. Ten den zrovna promítali nový český film Život je život s výborným hereckým obsazením. A tak jsme si s kamarádkou na večer hned dva lístky rezervovali.

Život je život – nová komedie režiséra Milana Cieslara, která v současné době běží v českých kinech. Milan Cieslar mimo jiné natočil také úspěšnou komedii Láska je láska v roce 2012. Oba filmy byly natočeny podle scénáře Martina Horského.

Život je život
Život je život se natáčel mimo jiné i v uzavřeném tunelu Blanka

Život je život vypráví příběh postaršího manželského páru. Roli přísného a despotického otce Františka, který pracuje jako šéf policie, si zahrál Ondřej Vetchý. Vždy musí mít v rodině poslední slovo a jako každý otec doufá, že si jeho tři dcery najdou schopné a úspěšné muže. To se ani jedné vůbec nedaří. František je neustále zahloubaný do čtení detektivních knížek a sám sebe si představuje jako Jamese Bonda. Starostlivou maminku Janu ztvárnila vynikající Simona Stašová. Pracuje jako pošťačka a zjišťuje, že jejich manželství po 25 letech už zkrátka není to, co bývalo. Chtěla by zažít ještě trochu té romantiky a ráda by aspoň jednou strávila dovolenou někde jinde, než u Mácháče. Jejich dcery řeší vlastní milostné trable. Jde o model klasické české rodiny s rutinními problémy. Žádný složitý a ohromující příběh od tohoto filmu nečekejte.

Život je život
Ondřej Vetchý a Simona Stašová

Něco jako zvrat příjde v momentu, kdy se domů vrátí nejmladší, teprve 16ti letá, dcera a oznámí, že je těhotná. A co hůř. Vlastně ani neví, s kým „to“ čeká. Jednalo se totiž o jednorázovku a jediné, co ví je, že dotyčný měl dredy a že byl (tam dole) patřičně vyvinutý. Šokovaný otec se okamžitě pustí do pátrání a trochu paranoidně podezřívá každou osobu s dredy, kterou potká. Do všeho se promítají jeho představy, kde jako akční hrdina pronásleduje dreďatého padoucha. To je vlastně to nejzajímavější. I když efekty v akčních scénách působí poněkud amatérsky a občas až přehnaně. Tento film zkrátka musíte brát trochu s nadhledem. Mě osobně zas až tak neohromil. Myslím, že máme spoustu lepších komedií. Na druhou stranu mě film dokázal pobavit, čímž vlastně splnil svůj účel. Pokud nejste příliš nároční a hledáte film se špetkou českého humoru na pohodový večer, určitě bych Vám komedii Život je život doporučila. Už jen kvůli vynikajícím hereckým výkonům Ondřeje Vetchého a Simony Stašové.  Ve filmu si zahráli další vynikající herci jako třeba Miroslav Táborský, Tereza Voříšková, Barbora Poláková, Sara Sandeva, Petr Vančura a další. V roli Františkovy kolegyně se představila slovenská zpěvačka Kristýna Peláková, která k filmu nazpívala i soundtrack s názvem Number One.

Život je život
Barbora Poláková, Petr Vančura, Sara Sandeva, Simona Stašová
Written By
More from Susanne
Heroes & Generals
Patříte mezi fanoušky legendární hry Call of Duty? Rádi hrajete onlineovky z...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *