Floristika – nový trendy koníček

Floristika – nový trendy koníček

Floristika se zařazuje do módního oboru, zahrnující veškerou péči, kterou řezané rostliny potřebují. Jedná se o péči spojenou s jejich aranžování a následným prodejem již hotových květin.

V tomto oboru pracuje tzv. florista. Ten se stará právě o aranžování květin. Mezi jeho práci patří vázání květinové vazby, vytváření květinové výzdoby a další činnosti spojené s květinami.

Při této práci je mnohdy důležitá zkušenost a cit, inspirace a kreativita. I v domácích podmínkách si můžete vytvořit něco výjimečného.

Každý umělecký výrobek floristy je vlastně originál. Nejlepší floristi vytváří různé druhy moderních kombinací barev, odstínů a květin.

Pointou tohoto aranžerského oboru je vymyslet vlastní květinu. Květinu, která bude jedinečná a na první pohled úžasná. Takový to květinový výtvor jistě potěší řadu žen.

Principy ve floristice

Mezi základní principy floristiky se řadí následující:

  • barevnost
  • vyváženost
  • ohnisko
  • proporce

Barevnost

Barevnost je pro výrobu květinové vazby velmi důležitá. Je zapotřebí vyprat ty správné barvy a sladit je dohromady. Tím dodáme celkově květině jedinečný vzhled, který bude vidět na první pohled. Květina totiž musí co nejvíce zaujmout.

Vyváženost

dále je zapotřebí věnovat pozornost vyváženosti. Při dekorování květin se doporučuje použití více různých technik. Pro co nejlepší vyváženost se ve floristice používají různé metody. Zabývají se nejen délky květin, ale také barvami a jejich odstíny.

Ohnisko

V každé květinové vazbě je důležité také ohnisko. Do něho se řadí květina, která je ve vazbě tou nejjasnější a má listy netypických tvarů. Dále sem patří květina nacházející se například na okraji vázy, apod.

Proporce

Aby výsledná květina byla co nejkrásnější, důležité jsou také proporce. Vytvářejí celkový dojem. Mezi proporce lze ve floristice zařadit zejména formu vázy či jiné nádoby, poměr mezi barvami či květy apod. Nedílnou součástí je i prostor, kde se květinová vazba bude nacházet.

Potřeby pro floristiku

Ve floristice se používá mnoho druhu materiálu a floristických potřeb k aranžování. K nejpoužívanějším patří aranžovací hmoty, celofány, dekorační metráž, výplňové materiály, dráty, špendlíky nebo perličky a stuhy.

Proporce

Chcete-li si vyrobit vlastní květinu, na stránkách Lepaso.cz naleznete vše, co k výrobě budete potřebovat. Aranžování bude jednodušší i s již hotovými korpusy, jako je například věnec.

Druhy květinové výzdoby

Květinových výzdob existuje mnoho. Mezi ty nejčastější lze zařadit:

  • příležitostná floristika
  • vánoční floristika
  • adventní floristika
  • svatební floristika

Tuto jedinečnou kytici můžete nechat vytvořit či si sami vytvořit z lásky nebo jako dárek k narozeninám a jiným významným událostem. 

Květinová vazba je ideální také jako vánoční, velikonoční či silvestrovská dekorace. Květinové dekorace mají i moderní charakter a hodí se do každé domácnosti. Proč tedy nevyzkoušet něco nového?

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Konferenční turistika je v Česku na vzestupu
Česká republika se stává konferenční velmocí. Jen v roce 2018 se v Praze konalo...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *