Jelení lůj: Chraňte svoje rty

Jelení lůj
Jelení lůj: Chraňte svoje rty

V tomto počasí by ženy měly svou péči o pleť rozšířit ještě o péči o své rty. Změna počasí má škodlivé účinky nejen na celkový organismus, ale i na jeho části. Obličej, který často vystavujeme těmto změnám, neochráníme tak jako např. hlavu, když si vezmeme čepici, na krk šálu a na ruce rukavice. Rty tak trpí, praskají, tvoří se na nich nevzhledné šupinky a potřebují ochrannou vrstvu, která by je ochránila.

Jak pečovat o rty?

Tradiční jelení lůj je stále k dostání. Je cenově dostupný a svůj účel plní fantasticky. Tato léčivá tyčinka na suché rty tak rychle našla oblíbenost u svých uživatelek. Už z historie je znám fakt, že tuk z jelení zvěře, dokáže s pokožkou hotové zázraky. Pokud se tedy zaměříme na rty, tak ty vám po nanesení této tyčinky zjemní a zvláční. Jelení lůj je ve většině případů neparfemovaný, obsahuje přírodní komplex triglyceridů a mastných kyselin. Tyto suroviny spolu musí tvořit komplex, který je utužen do své podoby pomocí vazelíny a parafínů. Tento lůj tak bude mít schopnost nejen bariérový, ale i hydratační.

Balzámy na rty – moderní ikona v péči o rty

balzám na rty
S blazámem to jde také

Zdravé, hebké rty jsou základem. Nenechte si v zimě své rty vysušit a popraskat. Důslednou prevencí tomu předejdete a vaše rty budou k zulíbání i venku v minusových mrazech. Neměl by chybět v kabelce žádné ženy, měla byste ho mít vždy při ruce. Venku se počasí mění, jednou prší, podruhé sněží a vaše rty jsou těmto výkyvům stále vystavovány. Zkuste si tradiční jelení lůj nebo některou z jeho inovací – balzám na rty a uvidíte, který vám bude svou recepturou více vyhovovat.

Tradiční lůj je svou konzistencí tužší, je mastnější a na rozpraskané rty je ideální. Můžete si ho nanést na noc, pokud by vám přes den vadila jeho mastnota, která se úplně nevpije. Jelení lůj vaše rty zregeneruje.

Pokud toužíte přes den o neotřelý look, který bude na výsost podle vašich představ, použijte raději balzám na rty. Dá se aplikovat i pod rtěnku nebo místo rtěnky, dnes jsou i balzámy s leskem. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Přípravky na ošetření rtů se tak dají využít celoročně. V létě vás chrání před UV paprsky, pokud si vyberete balzám na rty s SPF faktorem, v zimě před vysušením a rozpraskáním – např. bambucké máslo, mandlový olej, atd. Čtěte si jeho složení, ať se dozvíte o jeho schopnostech více. Ne každý lůj je kvalitní. Panthenol je v balzámu na rty velkým pomocníkem – rty jsou obnovené a další složky v podobě ochranných olejů v sobě ukrývají vláčnost a pružnost vašich rtů. Různé výtažky z rostlin tak činí balzámy na rty ještě atraktivnějšími. Co zkusit olivy nebo citrusy? Příjemná vůně vás bude bavit. K dostání jsou i balzámy na rty s přídavkem placenty – ta je velmi účinná v boji proti zánětu a má hojivý účinek.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Darkon
Žhavý trend – biokosmetika
Stejně jako jsou hitem biopotraviny, na odiv se vystavují i produkty z kosmetických...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *