Olejová maska na vlasy – praktický návod

Dívka s krásnými vlasy, olejová maska
Olejová maska pro krásné vlasy

Suché, poškozené a roztřepené vlasy jednoznačně nevypadají hezky a jsou tak strašákem mnohých z nás. Vlasy jsou citlivé na kosmetiku, škodí jim teplá voda, ale i fénování, žehlení a nejrůznější úpravy. Vlasy ničí škodliviny z ovzduší, ale trpí i mechanickým poškozováním skrze vlasové ozdoby nebo nevhodné oblečení. Odráží se na nich také nezdravý životní styl, nevhodné stravování nebo stres. Je toho hodně. Bohužel.
Co vlasům naopak dělá dobře? Jak se postarat o to, aby vypadaly co nejlépe? Možná to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Za zkoušku stojí olejová maska na vlasy, z čistě přírodních panenských olejů. Ta vlasy vyživí, hydratuje a udělá je krásné tak, jak bychom si přály. Tedy aspoň na chvíli…

Jak na takovou domácí olejovou masku? Zde je můj praktický návod krok za krokem.

1. výběr oleje

Sáhnout můžete po různých panenských olejích. Někomu bude vyhovovat voňavý kokosový olej. Další si vybere některý olej z kuchyně – olivový nebo třeba dýňový. Pozor, vždy by mělo jít o panenské oleje. Z pečujících kosmetických olejů může jít o panenský pupalkový nebo arganový olej. Skvěle poslouží i regenerační konopný olej.

2. aplikace na vlasy

Vybraný olej nanášíme na suché, příp. jen slabě vlhké vlasy. Vždy by však měly být čisté. Pokud je před olejovou kúrou umýváme, necháme je dostatečně proschnout.
Olej samotný před aplikací na vlasy mírně prohřejeme ve vodní lázni. Neměl by být příliš studený, ale ani ne příliš horký.
Olejovou masku na vlasy nanášíme od kořínků ke konečkům.

3. zábal z fólie a ručníku

Pro lepší účinnost olejové masky vlasy zabalíme do potravinové fólie. Teplo prohlubuje působení oleje. Pomůže tomu i ručník, kterým ještě fólii přikryjeme.
Olejový zábal necháme působit asi 30 minut.

4. opláchnutí vlasů

Olej z vlasů vodou těžko smyjete. Agresivní šampon by však mohl celý výsledek zmařit. Zkuste proto po aplikaci olejové masky vlasy jen šetrně omýt přírodním šamponem.

A co dál?

Masku aplikujeme dle toho, jak zničené a vysušené vlasy máme. Pokud máte vlasy velmi suché, dopřejte jim olejovou masku klidně jednou týdně.
Pokud máte vlasy příliš mastné, nanášejte masku méně často, jen na kratší dobu a vlasové konečky.
Trápí-li vás kromě suchých vlasů také lupy, můžete do oleje vmíchat i pár kapek esenciálního oleje Tea-Tree.

Jaká olejová maska na vlasy vám vyhovuje? Máte svůj oblíbený olej? Máte tipy na „zlepšení“ masky o další vonné olejíčky? Těším se na vaše tipy v komentářích!

Written By
More from rakri
Potraviny roku 2017
Napadlo by vás, že existují nějaké potraviny, které jsou v daném roce...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *