Jak čistit své make-upové pomůcky jako profesionál

Jestli existuje zlaté make-upové pravidlo, bez debaty jde o zachování vašich pomůcek vždy čistých. „Vyčisti si štětce!“ je číslem jedna mezi radami maskérů, a je to z dobrého důvodu. Nejenže mají špinavé pomůcky menší efektivitu výkonu a kratší životnost, ale také jsou skvělým zázemím pro bakterie. A když jsou bakterie v nekontrolovatelném prostředí, můžete dojít až do bodu, kdy budete ohroženi smrtelnou nemocí, a to jen kvůli hloupému špinavému štětci na make-up.

Neříkám, že když si nebudete pořádně mýt své beauty nářadíčko, dostanete nějakou odolnou infekci. Ale i ty méně závažné věci jako akné, vyrážky, jiná kožní onemocnění nebo třeba oční infekce dokážou být stejně nepříjemné. Proto je nutné dodržovat tu správnou hygienu.

Zvykněte si na pravidelné mytí a údržbu svých produktů a vaše tvář (a zdraví) vám poděkuje! A protože přišlo jaro a máme tendenci čistit a organizovat své make-upové pomůcky, tady je pomoc přesně pro tento typ jarního úklidu.

o-MAKEUP-BRUSHES-facebook

  1. Štětce

Jak často? To záleží. Jednou za dva týdny je to v pořádku pro normální používání. Po každém použítí, když vytváříte na očích velké kreace. A pokud jste nemocní, raději také myjte častěji, pro jistotu, že na štětci nezůstaly žádné bakterie.

Metoda: Do mělké misky nalijte profesionální odličovač nebo dětský šampon a krouživým pohybem máchejte štěteček v přípravku, až dokud z něj nepřestanou vypadávat kousky make-upu. Opláchněte štětec teplou vodou (nikdy ne horkou). Nakonec nechce štětec uschnout na čisté osušce nebo zavěšením pomoví vlasové gumičky a věšáku na ručníky. Nikdy nenechávejte štětce uschnout štětinami nahoru, tím se snadno zničí.

orig

  1. Houby

Jak často? Po každých pár použitích, nejméně jednou za týden.

Metoda: Zcela houbu namokřete. Aplikujte na její povrch malé množství dětského šamponu nebo odličovače a důkladně jej zpracujte do pěny. Dobře opláchněte a opakujte, dokud z houby nevytéká žádný make-upový produkt. Vyždímejte a nechce uschnout na čistém ručníku.

how-to-clean-metal-beauty-tools

  1. Kovové předměty

Jak často? Ideálně po každém použití.

Metoda: Odstraňte všechny nekovové komponenty (jako třeba gumové nástavce atd.), pak všechny tyto části umyjte teplou vodou za pomocí antibakteriálního mýdla. Dezinfikujte celý kovový předmět buď ponořením do trošky alkoholu, nebo otíráním alkoholem nasáklou vatou. Nechte uschnout na čistém ručníku.

COS-R1-080XX-2

  1. Hřebeny, kartáče na vlasy

Jak často? Každý měsíc.

Metoda: Hřebeny jsou jednoduché – ponořte do umyvadla s teplou vodou (s trochou dětského šamponu) na patnáct minut, potom dobře vysušte. Kartáče na vlasy jsou trochu komplikovanější. Nejprve odstraňte z kartáče co nejvíce vlasů, jak to půjde. Použijte své prsty nebo hřeben se širokými zuby.  Dobře kartáč opláchněte teplou vodou. Napusťte umyvadlo teplou vodou, přidejte trochu dětského šamponu a máchejte asi na minutu kartáčem ve vodě. Pokud jsou stále na štětinách nebo polštářku nečistoty, přidejte trošku dětského šamponu na vaše prsty a rozetřete jeho pěnu do postižných oblastí. Velmi dobře opláchněte. Nechte uschnout na vzduchu, samozřejmě štětinami dolů, přes okraj vany. Nenechávejte kartáč štětinami nahoru, voda se může dostat dovnitř a podpořit tak růst bakterií.

original_hearts-make-up-bag

  1. Produkty a jejich taštičky

Jak často? Každé dva týdny je nejlepší, ale jednou za měsíc se také dá akceptovat. Pokud jste nemocná, čistěte své produkty po každém použití.

Metoda: Můžete si koupit speciální make-upové čističe, ale není to nutné. Místo toho naplňte malou sprejovou lahvičku alkoholem a potom posprejujte povrch každého produktu. Alkohol hned uschne, a tak nic nezničí ani nezmění konzistenci produktů. A co u taštičky? Nejdříve všechny produkty vytáhněte ven. Utřete všechny vysypané nebo rozlité nečistoty a potom namočte vatový tampon v alkoholovém přípravku a utřete prostředek tašky. Dále použijte nový vatový tampon pro utření vnější strany. Nechte otevřené uschnout na vzduchu.

Written By
More from Therese
Skryté zákoutí Francie, které nechce zůstat zapomenuto
Mezi kouty nádherného kraje Provance v jihovýchodní Francii se skrývá mnoho míst, která...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *