Muž se 180 milionovou sbírkou whisky teď prodává svou vlastní značku skotské

whisky

Realitní podnikatel z americké Atlanty, jež vlastní pravděpodobně nejlepší a největší sbírku whisky na světě, se rozhodl rozjet také svůj vlastní byznys. A to tím, že bude prodávat svou značku kvalitní skotské na úrovni!

Jeho jméno je Mahesh Patel. Tento muž dokázal za svůj život nashromáždit doslova alkoholický poklad – ve své sbírce má více než 5 tisíc unikátních, vzácných a nádherných lahví. Sbírce vyčíslil hodnotu, která v přepočtu činí minimálně neuvěřitelných 180 milionů korun, a pravděpodobně ještě o pár desítek milionů více. To už je teda něco!

whisky
Mahesh Patel

Patelova osobní skotská řeka pluje z proslavených Hooch domů, které produkovaly klenoty Macallanto Dalmore. Specializuje se na historické, jednorázové whisky, které mohou vynést až statisíce dolarů (od 2 milionů korun výše) za jednu jedinou lahev, stejně jako absurdně vzácný Dalmore 64 Trinitas. Přitom můžete rovnou zapomenout na odvážnou whisky loupež – Patel si své miláčky schovává na zabezpečených a utajených místech po celém Skotsku a USA.

„Není to o množství, záleží pouze na kvalitě,“ říká Patel. „Nekupuji je kvůli číslům, je to o těch vzácných kusech.“ Přesto není pouze bezcitným sběratelem, také si rád něco vypije. „Mé pravidlo říká, že si kupuji po dvou od všeho, co si mohu dovolit, protože jsem vždy pro otevření a ochutnání lahve, kterou jsem si pořídil.“

whisky
Sbírka whisky

Mahesh teď také prodává tisíc lahví vlastní 26-leté skotské, kterou pojmenoval Prometheus, po řeckém bohovi ohně. A pokud tato úžasně kouřově pálivá chuť nevzbudí vaše chuťové pohárky, cenovka s číslem v přepočtu asi 23 tisíc zajisté vzbudí alespoň pořádný plamen ve vaší peněžence. Patel uznává, že Prometheus je určen hlavně pro „znalce a sběratele“ a plánuje vydat další limitovanou edici – boutique wisky z Irska, Japonska a Spojených států.

Mezitím ale tohoto barona na vysoké noze čeká ještě jedna akcička, a to hned příští měsíc. Jedná se o „super-testování“ lahve za čtvrt milionu dolarů (přibližně 6 milionů korun), Royal Salute’s Tribute, jako poctu whisky. Smetánka si tak s ním užije super luxusní soukromou večeři v Londýně.

To zní jako pořádná kocovina!

Written By
More from Therese
Jak ztrácet čas produktivně? Existuje tolik způsobů!
Řeknu to upřímně a na rovinu – prokrastinace je mrcha. Nutí nás...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *