Jaké sporty jsou nejlepší na hubnutí

Nejlepší sporty na hubnutí
Které sporty jsou nejlepší na hubnutí

Kdo kdy nedržel nějakou dietu nebo se nepokoušel zhubnout jakýmkoliv způsobem a sportem. Hubnutí je je téma každodenních debat. Určitě mnozí z vás toho vyzkoušeli spoustu, ale ne vždy to mělo ten správný efekt. Pokusíme se vám tedy vybrat vhodné sporty, které jsou nejlepší pro hubnutí. Většina druhů sportů totiž pomáhá spíše k udržování kondice, posílení a zpevnění svalů, než ke kýženému hubnutí.  Můžete sportovat třeba každý den, ale pokud zvolíte nesprávný sport či přístup, ke snížení váhy vám to nijak nepomůže. A bohužel také velmi záleží na typu postavy, životním stylu, stravování atd.

Prostě a jednoduše, pokud se sebou chcete začít něco dělat, je tady pár rad a tipů, díky nimž to půjde snadněji. Ovšem nezapomeňte, že bez žádného pohybu a přejídání, to opravdu nefunguje. A hubnutí se konečně dostaví.

Sporty vhodné k hubnutí

Trenér a fitness

Při prvních krůčcích a začátcích vám může pomoci osobní trenér ve fitnessu. Možná si řeknete, že je to moc drahé, ale takto vynaložených peněz rozhodně litovat nebudete. Trenér má zkušenosti, je vyškolený, a hlavně správně poradí konkrétnímu typu člověku. Samozřejmě lze chodit do posilovny individuálně, ale můžete se tak dopustit spousty chyb. Cviky budete provádět špatně a neefektivně, přetrénujete se, týden nebudete moct chodit a kýžené hubnutí to nakonec stejně nepřinese. Osobní trenér provede základní rozbor vaše typu postavy, na které partie se hlavně zaměřit, zda cviky provádět spíše aerobně nebo silou a doporučí jídelníček. Prostě bude se vám věnovat a výsledky se pomalu, ale jistě dostaví.

Běhání

Další možností jak hubnout, je běhání. Běhání samo o sobě je snad nejpřirozenější pohyb člověka. Běhají už malé děti. A potřebujete k tomu pouze kvalitní obuv a svůj čas. Vyběhnout můžete v podstatě kamkoliv, do blízkého lesíka či parku, po ulicích vašeho města. Je v tom svoboda a volnost. Samozřejmě to nepůjde snadno, ale pokud překonáte pár prvních běhů, kdy vám to třeba ani moc nepůjde, budete se zadýchávat a nohy vám budou tuhnout, postupně zjistíte, že vydržíte pomalu více a více, a že vás to vlastně začíná bavit. A věřte mi, svým způsobem se na tomto pohybu můžete stát lehce závislým, v tom dobrém slova smyslu. Ovšem i tento druh sportu má svá omezení, určitě ho nedoporučji osobám s velmi vysokou váhou, bylo by tam příliš velké zatížení na klouby a na kolena. Nebylo by od věci poradit se s lékařem.

Nordic walking

Tyto osoby se mohou například věnovat rychlejší chůzi, nebo nordic walking. K tomu zase potřebujete pouze kvalitní obuv a trekingové hůlky. Je to oblíbený druh sportu hlavně pro seniory, ale samozřejmě nejenom pro ně a určitě jste už někoho takového někde zahlédli. Tím, že při chůzi použijete hůlky, rázem zapojíte do pohybu celé tělo. Odpružením hůlek nezatížíte klouby ani kolena. Opět je to nenáročné na vybavení a opět to potřebuje jen váš čas a vůli. Zkuste si takto zpříjemnit nějakou vycházku.

Aqua aerobic

Další možností pro osoby s vysokou nadváhou je aqua aerobic. Jedná se o aerobní cvičení ve vodě a pomáhá při zvyšování fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a nejsou tak zatíženy vaše klouby. Cvičení ve vodě má mimojiné přiznivé účinky na páteř a pohybou soustavu. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu 4 až 42 krát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.

In-line bruslení

Vhodným cvičení na hubnutí, ikdyž tady se jedná o trochu pomalejší účinek, je in-line bruslení. Zase nezatěžujete svoje klouby a kolena. Jedná se také o aerobní aktivitu, takže po 20-ti minutách jízdy začíná vaše tělo spalovat tuky a tím pádem i hubnout. Při správné tepové frekvenci, můžete spálit stejné množství kalorií jako při běhu či jízdě na kole. Pořiďte si sporttester, dnes jich je na trhu velké množství a za dostupnou cenu. Při jízdě na bruslích se posilují problematické partie – hýždě a stehna. Udržováním stability posilujete i řadů dalších svalů, například břišní nebo zádové. Je to sport vhodný i pro osoby s problémy kotníků či koleny.

Cyklistika

A nakonec jízda na kole. Podle odborníku patří úplně mezi ty nejefektivnější způsoby hubnutí. Na kole mohou jezdit i osoby s velkou nadváhou a opět šetříte svoje klouby. Ale pozor, tady je nutné dodržovat pár pravidel, aby vám spíše nenarostly svaly na nohou a hubnutí se nedostavilo. Je třeba jezdit tak 4x týdně, spíše po rovině, dodržovat správnou tepovou frekvenci, opět jezdit aerobně, tozn. po 20-ti minutách teprve začnete spalovat a hlavně nepoužívat příliš těžké převody, ty totiž nakonec vedou k silným nohám a asi by se vám nelibílo vypadat jako rychlobruslaři.

Pár tipu tedy máte a záleží už jen na vás, jaký typ sportu zvolíte. Kromě osobního trenéra nejsou ani nijak finančně náročné a pokud budete mít trpělivost a vůli, výsledky se určitě dostaví a vy se budete cítit lépe. Držíme palce při hubnutí.

Written By
More from Lucie2604
Squash, tenkrát poprvé a určitě ne naposledy
Určitě jsem jedna z posledních, kdo slovo squash sice někde vzdáleně slyšel,...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *