Lepší životní styl – co pro něj dělat? 30 tajemství a tipů právě pro tebe!

Lepší životní styl – co pro něj dělat? 30 tajemství a tipů právě pro tebe!
Lepší životní styl – co pro něj dělat? 30 tajemství a tipů právě pro tebe!

Lepší životní styl – to je, oč tu běží. Jak na něj? Těchto 30 tipů zaručeně pomůže!

 1. Každý den se něco nauč nazpaměť. Nejenže udržíš svůj mozek v pozoru, ale také budeš mít velkou zásobu citátů, které se ti budou jednou hodit.
 2. Snaž se redukovat svou závislost na majetku. Ti, kteří příliš lpí na materiálních věcech, mají velké potíže, když je jakýmkoli způsobem ztratí.
 3. Pamatuj si jména. Lidé se budou cítit ve tvé přítomnosti dobře, když je oslovíš správným jménem. Pomůže zopakovat si jméno společníka hned, když se ti představí.
 4. Buď fit! Je až směšné, že máme pouze jedno tělo, a přesto je tolik lidí, co se ani o to jedno tělo nedokážou postarat. Nebuď jedním z nich. Budeš i zdravější!
 5. Nauč se soustředit jen na přítomnost. Minulost je nezměnitelná, jen neopakuj stejné chyby. Budoucnost je výsledek tvých činů v přítomnosti. A proto je přítomnost to, na čem záleží nejvíce.
 6. Ještě přesněji – žij v TOMTO momentu. I před 10 minutami je už passé. Pokud žiješ čistě v okamžiku, budeš šťastný.
 7. Častěji se směj. Kdykoliv se na tvé tváři objeví úsměv, mozek vypouští serotonin, hormon štěstí. Úsměv je přirozenou cestou, jak se donutit být šťastný.
 8. Pij vodu. Hydratace je neskutečně důležitá pro celkové zdraví. V limonádách není absolutně nic, co by mohlo pomoct tvému zdraví. Nauč se pít vodu, za chvíli se staneš závislým. 10 sklenic denně je optimum.
 9. Mysli pozitivně. Když myslíš na něco negativního, okamžitě se jakkoli donuť přestat. Dej si facku, zařvi něco pozitivního nebo vyskoč na místě – cokoli.
 10. Neber život tak seriózně. Nauč se zasmát i těm nejmenším věcem. Existence bude o tolik jednodušší! Hlavně dělej, co tě baví.
 11. Čti knihy. Vědomosti jsou síla. To se nezapře.
 12. Choď na slunce. Celé tvé tělo bude živější, když mu dopřeješ trochu sluníčka a čerstvého vzduchu.
 13. Pomáhej ostatním. Když někomu pomůžeš, i oni chtějí pomoci dále. Tím, že pomáháme a dáváme něco ostatním, tak rosteme. Utuží to i vztahy mezi námi. A navíc se cítíme jako dobří lidé! A na tomto světě je přeci více lidí, než jen já sám.
 14. Buď vždy upřímný. Lži vedou jen k problémům. Být známý pro svou důvěryhodnost je výhodné!
 15. Vyřeš si, jaké jsou tvé cíle a sny. Ta nejuspokojivější věc na světě je překonání výzvy a dosáhnutí cíle. Jsme nejšťastnější, když rosteme a směřujeme k něčemu lepšímu.
 16. Cestuj. Cestování je jedna z nejúžasnějších a život měnících aktivit, které můžeš dělat. Navíc cestování je jediná věc, za kterou si zaplatíš, ale mnohokrát více tě obohatí.
 17. Nauč se nebýt ovlivněn slovy ostatních. Je jednoduchý tip pro překonání nadávky. Kdybych za tebou teď přišla a řekla ti, že jsi židle, naštveš se? Asi ne – protože židle nejsi. Stejně tak to platí na všechny nadávky. Lidé tě jmenují všelijak – ale ty těmi věcmi nejsi. Jiná situace nastává, když tě někdo nazve něčím, co jsi. Pak mu jen poděkuj a snaž se na tom pracovat.
 18. Vytvoř si schopnost opravdu odpouštět. Odpuštění je největší věc, kterou málokdo zvládá, i přesto, že je to tak jednoduché. Ty sám děláš chyby pořád, tak proč nemít slitování i nad chybami ostatních?
 19. Buď osobou, díky které se ostatní cítí speciální. Stačí k tomu laskavost a sympatie.
 20. Nauč se ovládat své emoce. Jediná osoba, která tě může učinit nešťastným, jsi ty sám!
 21. Zapracuj na dobrých prvních dojmech. Trénuj silná potřepání rukou, seznamovací rozhovory a situace, kdy se seznamuješ. Nikdy nevíš, jakou budoucnost s nově poznaným člověkem budeš sdílet.
 22. Nauč se používat své oči. Ty jsou důležité hlavně při očním kontaktu při konverzaci.
 23. Buď záhadný. Rozhodně neříkej o sobě hned všechno na rovinu, ale nech si některé podstatné detaily, které můžeš odhalovat během dalších setkání s určitými lidmi. Jako James Bond.
 24. Buď v něčem dobrý. Může to být koníček nebo vášeň – hlavně si najdi něco a buď v tom sakra dobrý.
 25. Přečti si něco motivačního před spaním a hned při ranním vstávání. Tak zůstaneš vždy v dobré náladě.
 26. Dělej to, co máš rád. Pokud ještě nevíš, co to je, najdi to. A rychle.
 27. Vybírej si své přátele moudře. Ti tě totiž nejvíce ve tvém životě ovlivňují, i když si to někdy nechceš přiznat.
 28. Piš si deník. Možná to zní kýčovitě, ale když se do toho dáš, ta malá knížka bude skvělý způsob organizace tvých myšlenek. Skrze deník můžeš také pozorovat, jak ses v průběhu života změnil a co ses naučil.
 29. Nauč se věřit své intuici. Často právě ona je to nejlepší řešení složitých životních situací.
 30. Vytvoř si charismatickou osobnost. Dynamická řeč, občasné vtípky, nápaditost a originalita – to vše ti pomůže. Hlavně si věř – to je první krok! Realita brzy přijde.
Written By
More from Therese
10 důvodů pro častější úsměv
Matka Tereza jednou řekla: „Nikdy se nedozvíme, kolik dobra může udělat jednoduchý...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *