Zázrak jménem cukrová pasta

depilace

Přichází léto as ním ještě intenzivnější boj s chloupky. Každá žena používá jiný způsob depilace nebo epilace. Některé jejich chloupky potrápí víc, ty které mají světlejší barvu vlasů a kůže s tím až takový problém nemají. Ale každá žena touží po tomtéž. Dokonalém hladkém těle, které však pomocí žiletky získáte jen velmi těžko. Proto je v dnešní době stále oblíbenější depilace pomocí cukrové pasty.
Tato jemná a důkladná technika depilace, která vznikla v Orientu, je jednoduchá metoda vhodná pro všechny oblasti, ženského, ale i mužského těla. Depilace cukrovou pastou se používala už starověkém Egyptě, Mezopotámie av době starého Řecka. Dodnes je nejrozšířenější formou depilace např. mezi muslimskými ženami. Nepříjemné ochlupení odstraníte jemně, ale důkladně pomocí pasty vyrobené z cukru, citronové šťávy a vody. Depilace zanechává pokožku čistou a hladkou. Kůže bude jemnější při každém ošetření. Výsledkem je dlouhotrvající efekt, takže nepříjemné holení bude pro Vás již minulostí.

Výhody:

Pokožka je hedvábně hladká a póry jsou vyčištěny.
Cukrová pasta se používá při tělesné teplotě.
Tato metoda je vhodná i pro lidi, kteří trpí křečovými žilami.
Velmi hygienická a šetrná k pokožce. Odstraňuje i velmi jemné chloupky a chloupky kratší než 2 mm .
Již po prvním ošetření, zjistíte, že chloupky rostou jemnější a je jich stále méně.
Po několika procedurách mohou vlasové folikuly začít rozpadat, takže chloupky již nemusí dorůst.

Tato metoda depilace je také vhodná pro pleť se sklonem k lupénce a jiných kožním onemocněním, protože odstraňuje přebytečné kožní buňky z kůže. Složky v cukrové pasty mají antibakteriální, uklidňující a vyživující účinky.

Bolest je menší než při depilaci voskem.

Cukrovou pastu si můžete koupit v konzervě nebo v nádobce s rotační hlavicí.

Cukrová pasta v konzervě a cukrová pasta s rotační hlavicí

Pokud si zakoupíte cukrovou pastu v konzervě, nanášení bude pravděpodobně trochu složitější. Ale každopádně všechno chce jen cvik az ekonomického hlediska je tato volba vhodnější než s rotační hlavicí.
Budete potřebovat i špachtli pomocí, které budete pastu nanášet. Aplikujte vždy na suchou a čistou pokožku v protisměru růstu chloupků. Na strhávání používejte depilační papírky nebo pasty vytvarujte kuličku, kterou rozprostřete na vaši kůži a rychlým pohybem strhnete.
Díky rotační hlavici je depilace rychlá a nenáročná. Depilaci každý zvládne sám doma. Stačí jen dát nádobku na několik minut do mikrovlnné trouby (přibližně 1 minutu) nebo ohřát v tepelném lázni. Pozor! Cukrová pasta se nesmí dostat do kontaktu s vodou, snižuje se tím její kvalita. Cukrová pasta nesmí pokožku pálit, ale nesmí se ani trhat. Pokud dojde k trhání cukrové pasty, musí se ještě zahřát. Když je cukrová pasta dostatečně rozehřátém, nanášíme ji na čistou a suchou pokožku v protisměru růstu chloupků a probouzíme depilačním papírkem ve směru růstu chloupků, čímž se zajistí šetrnější depilace bez podráždění pokožky. Pokud jsou chloupky tlusté a pevné a pasta jejich neodstranila, opakujeme postup s tím, že pastu nanášíme ve směru růstu chloupků a probouzíme v proti směru depilačními papírky.

Jak si ji vyrobit doma?

2 šálky cukru (bílý, krystalový
1/4 šálku citronové šťávy
1/4 šálku vody
Suroviny smícháme zahříváme, dokud směs nezačne vřít a houstnout. Když začne připomínat konzistenci karamelu, stáhneme ji z plamene a necháme trochu vychladnout, dokud nedosáhne vlažnou teplotu.
Vyrobení cukrové pasty doma není vůbec tak jednoduché jak se zdá. Možná se Vám to na poprvé nepodaří a jediné, co vám zůstane bude zničen a připálený hrnec.

Co na to říkají ženy?

„S cukrovou pastou jsem velmi spokojená, problém byl však v zarůstání chloupků. Vyřešila jsem to masírováním pokožky pod sprchou nebo na sucho rukavicí z juty (nehodí se na vyrážky nebo poraněnou pokožku) a natíráním pokožky obyčejným olivovým olejem. Mám citlivou pokožku, po krémech a tělových mlék mě svědí a pálí, „kosmetika“ z chladničky to vyřešila. “
Daniela

„Vřele doporučuji. Konečně mám nohy hladké až čtyři týdny. “
Jana
„Cukrová pasta je dobrá. Vařím si ji doma. Naa vosk mám alergickou reakci. “
Adriana

Cukrová pasta nabízí skvělé řešení jak se jednou provždy zbavit chĺlpkov z pohodlí domova, aniž byste museli investovat do své hladké pokožky množství peněz. Sice ze začátku možná bude nakládání s cukrovou pastou obtížné, časem si zvyknete a získáte krásnou a hedvábnou pokožku, kterou bude obdivovat nejeden muž a závidět každá žena. Tak co, zkusíte ji to?

Tags from the story
, ,
Written By
More from mimol
Vlny
Ať už vlasy s velkými vlnami, které působí honosně a hodí se...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *