V Praze je blaze!

Praha

V nedávné době jsem měla možnost podniknout třídenní výlet do Prahy. Pro některé se naše hlavní město může jevit jako samozřejmost, ale nám, kteří bydlí v samotném východním koutě republiky, se výletů do Prahy moc často nedostává. Každopádně, chci s vámi sdílet své zážitky.

Zaprvé – výlet do Prahy nikdy není špatný nápad! A zadruhé – toto město nenabízí jen miliony turistů a okoukané památky, které každý zná. Stačí jen najít čas a chuť zkoumat a objevovat nová zajímavá místa a hned se může váš pohled na Prahu změnit.

Většina mých zážitků se točí kolem pražské části Vyšehrad, jelikož je to místo, kde jsem u své hodné kamarádky mohla přes tento výlet bydlet. První večer se točil kolem domácí večeře v přátelském kruhu a následnou večerní procházkou na Vyšehrad. Pokaždé, když jedu do Prahy, těším se na její krásy po západu slunce, kdy ani zdaleka všechno neulehá ke spánku. Praha žije dnem i nocí a o tom jsem měla možnost se už několikrát přesvědčit. Proto bych ráda vznesla důraz na tu noční část, kdy Praha ožívá zcela jiným světlem – světlem velkoměsta odrážejícího se v nádherné Vltavě. Je jednoduché se do takového pohledu zamilovat.

Praha
V Praze je blaze!

Pokračujeme ale směrem do centra. Samozřejmě mi to nedalo a musela jsem si projít klasickou trasu: Václavské a Staroměstské náměstí, Karlův most, Hrad (ten se zrovna rekonstruoval, jak jsem až na místě zjistila) a další známá místa. Tentokráte jsem vynechala Petřín, který jsem navštívila v minulosti už mnohokrát. I přesto jsem viděla ta klasická místa, kde se člověk jednoduše ztratí v davu hlučných, fotících se turistů z celého světa. Kam ale můžete zabloudit, když se pak chcete doma trochu vytáhnout a ukázat rodině fotky z míst, která moc lidí nezná? Zabloudila jsem hned k několika takovým skvostům.

The John Lennon Wall – pražský fenomén, o kterém mnoho lidí ví, ale nikdy tam nebylo. Už dlouho jsem se chystala na toto místo přijít, jen jsem jako většina lidí nevěděla, kde tuto slavnou zeď najdu. To je ovšem veliká škoda, protože zeď se nachází jen kousek od východu z Karlova mostu na Malé Straně. Měla jsem to štěstí a zrovna jsem se mohla nechat profesionálně vyfotit mladým a talentovaným nadšencem, který nabízel své služby pouze za dýško. Lennonova zeď a blízká „John Lennon Pub“ vám okoření zážitek z Prahy – doporučuji!

Hned několikrát se mi podařilo v centru třeba odbočit do špatné uličky nebo přejet zastávku metrem či tramvají. Žádné této chyby ale nelituji! Téměř pokaždé se mi podařilo vidět věci, které bych s příručkou nebo GPS v ruce nikdy nenašla.

Praha
V Praze je blaze!

A co když se chcete najíst? Nechci dělat reklamu, ale ráda bych doporučila pár restaurací. Nikdy nepohrdnu thajskou kuchyní, a tak jsem jednou zabloudila i do takové restaurace. Jmenuje se Yam Yam a najdete ji přímo u zastávky metra s názvem Vyšehrad. Dala jsem si salát s kuřecím masem a k tomu limetkový ledový čaj. Restauraci ráda doporučím hlavně kvůli příjemné obsluze a samozřejmě díky skvělé kuchyni. Na skvělé jídlo můžete zavítat i do malých a útulných restaurací na Malé Straně, cestou od Karlova mostu ke Hradu. V jedné z nich jsem večeřela, bohužel si nevzpomenu, která to byla. Ale vím, že nabízela typicky česká jídla, a proto tam také bylo mnoho cizinců.

Radím vám toto: Pokud chcete vidět Prahu jako město s mnoha zákoutími, ne pouze s jedinou trasou všemi tak známou, odhoďte mapu, neplaťte předražené průvodce a vydejte se směrem k dobrodružství na vlastní pěst. Řekla bych, že toto pravidlo neplatí jen pro Prahu, ale pro všechna místa, která jsou pro návštěvníky zajímavá a lákavá.

Třeba se můj výlet nezdá jako tak jedinečný, ale já jsem si ho maximálně užila. Ráda bych také v budoucnu v Praze studovala, takže tento třídenní výlet byl určitě nic proti pětiletému bydlení v tak krásném a rozmanitém městě. Takže vás chci ještě jednou pozvat – udělejte si přes volný čas chvilku a navštivte tu naši stověžatou Prahu!

Written By
More from Therese
LÉTO 2016: Stylové must-haves, které nesmí chybět žádné mladé ženě!
Léto se nenávratně a nezadržitelně blíží, na tom se všichni shodneme, že...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *