Krásní mrtví

Krásní Mrtví
Krásní Mrtví

„Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.“

O dnešních velmi populárních fantasy knihách, ve kterých hrají roli především tak oblíbení krvelační upíři a zuřiví vlkodlaci, jste určitě dávno slyšeli nebo jste je viděli vystavené na prvních poličkách v knihkupectví. Co ale tato fantasy série, ve které se setká člověk se zcela odlišnými bytostmi?

anděl
Andělská křídla vytetovaná v místě, kde člověk utrpěl smrtelnou ránu.

Pokud jste o tomto fenoménu ještě neslyšeli, tak hned na začátku musím osobně dodat, že všechny 4 knihy jsem přečetla jedním dechem a nestalo by se, že by nějaká část nudila. V Krásných mrtvých je totiž něco, co třeba u klasických Upířích deníků člověk sotva najde a už vůbec nelze opomínat upíří zamilované románky a vlkodlačí dramata.

A o čem tedy Krásní mrtví vlastně jsou?

Darina, hlavní hrdinka, je zapletena do neštěstí, které se odehrálo na střední škole. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix, 4 její spolužáci zemřou nevysvětlitelnou smrtí. Přičemž se Darina nedokáže smířit se smrtí ani jednoho z nich, natož pak své lásky Phoenixe a její neutuchající touha po odpovědi na její otázky ji zavede až do vzdálené stodoly ve Foxtonu. Tam své spolužáky uvidí ve své plné kráse. Spíše jiné kráse a podobě, než na kterou byla dosud zvyklá. Vytetovaná andělská křídla, bledá pokožka a zvláštní schopnosti. Neví, jestli má skákat radostí, že měla tu čest znovu spatřit její pozůstalé či se zděsit, co se to vlastně přihodilo. Darina se nakonec rozhodne ponořit zcela do světa Krásných mrtvých a odhalit záhady, týkající se jejich nevyřešené smrti, dozvědět se více o bytostech, kteří zemřou a přesto zůstávají a přes nepřízně každodenního života a překážek získat co nejvíce času, aby mohla s Phoenixem strávit pár chvilek, které jim ještě zbývají.

A proč se toto dílo liší vcelku dost od těch jiných?

Nejen, že člověk má možnost si při čtení vychutnat napětí a neustálé zvraty v příběhu, ale má možnost se i zamyslet nad detektivním uvažováním Dariny a přicházet krůček po krůčku na nové věci, které vedou k rozluštění záhady. Nastávají tam nečekané situace, každá osoba má charakteristický rys a je pečlivě zařazena do komplikovaných a velice propletených vztahů. Nevinná a dětská zamilovanost mezi Darinou a Phoenixem je k popukání, stejně tak jako jejich vzájemný strach o jejich bezpečnost a bezradné, smutné chvilky, kdy se od sebe musí na čas oddělit.

Co tedy Krásní mrtví jsou za bytosti?

Velice jednoduché vyklopit tajemství a tím zkazit překvapení lidem, co by měli chuť si knihu přečíst.

Zde je krátký úryvek z první knihy pro představu:

Blondýnka se usmála. Hej, ten milý přátelský úsměv jsem přece znala! Vlasy měla sice delší a rozcuchané a pleť bledou, ale byla to ona. Summer Madisonová. Dívala jsem se tedy na dalšího krásného mrtvého člověka, jak chodí, mluví, usmívá se.

,,Přivedl nás všechny zpátky,“ přidala se k vysvětlování černovlasá dívka. ,,Hunter to všechno ošéfoval.“

Slyšela jsem to, ale nedívala jsem se ani na ni, ani na Huntera. Oči jsem měla upřené na Phoenixe. Srdce mi bušilo tak, že jsem měla dojem, že mi musí každou chvíli vyskočit z hrudi.

Chtěla jsem se k němu rozběhnout, dotknout se ho, políbit ho, obejmout. Ale byla jsem k smrti vyděšená.

,,Proč?“ zeptal se podezřívavě Phoenix. Konečně nabral balanc a zaostřil zrak. Šedomodré oči se mu zúžily a zamračil se.

,,Na to musíš přijít sám.“ Ten Pamatuješ si na mě kluk pokrčil rameny. Odtrhla jsem pohled od Phoenixe, zachytila záblesk modrých očí toho kluka a spatřila jeho plné tvarované rty. Jonas Jonson.

,,Vrátil ses ze svých vlastních důvodů,“ vysvětlovala Summer. ,,Jako my všichni.“

,,Kde to jsem? Co se to děje?“ Phoenix nic nechápal stejně jako já, slídil zvenčí.

,,Copak tomu nerozumíš?“ zasmála se černovlasá dívka, ale přátelsky. ,,Copak jsi to neslyšel? Jsi jedním z nás – Krásných mrtvých.“

,,Arizono?“ Phoenix potřásl hlavou úplně stejně jako já předtím. ,,Jak je to možné?“

,,Musím něco zařídit,“ odpověděla a odhodila si vlasy z čela. ,,Dát nějaký věci do pořádku.“

Phoenix Rohr, Arizona Taylorová, Summer Madisonová a Jonas Jonson. Čtyři mrtví z Ellerton High. Byli všichni tak krásní, s bledou pletí a divokým pohledem. Smrt je nepoškodila.

Srdce se mi svíralo láskou a žalem nad tou ztrátou.

Detailní informace

Autorkou: Eden Maguire

1. díl : Jonas

1. díl Krásní mrtví
Jonas

2. díl: Arizona

2. díl Krásní mrtví
Arizona

3. díl: Summer

3. díl Krásní mrtví
Summer

4. díl: Phoenix

4. díl Krásní mrtví
Phoenix

Nakladatelství: Fragment

Četli jste tuto sérii? Líbila se Vám? Napište komentář. 🙂

Written By
More from Luck@
76 nápadů co dělat ve volném čase
Přišli jste z práce nebo ze školy, rozhlížíte se kolem sebe a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *