Paul Brockman a jeho sbírka 55 tisíc šatů koupených pro svou ženu

To, na co se právě koukáte na fotce nahoře, možná vypadá jako nějaká prodejna nebo půjčovna ručně šitých plesových šatů. Ale tato obrovská sbírka popravně patří jen jedné jediné ženě.

00020be3_medium

Margot Brockmanová (76) vlastní celých 55 tisíc šatů, které mají v přepočtu cenu neuvěřitelných 26 milionů korun. To vše dostala od svého oddaného manžela Paula (78), který jí koupil nové šaty pokaždé, když šli na taneční zábavu. Po 56 letech se tato sbírka rozrostla tak, že tomu nikdo nemohl uvěřit. Pokud nejste schopní si to sami spočítat, dělá to necelý tisíc šatů ročně.

00020be0_medium

Paul a Margot jsou z města Lomita v americké Kalifornii a tuto obrovskou sbírku šatů si schovávali ve skladu o rozloze přibližně 12,8 kilometrů čtverečních. To je vskutku neuvěřitelné.

Paul, který má německé kořeny a tančí od svých 13 let, řekl: „Poznal jsem svou ženu na tanečním parketu – vždycky jsem si vybíral dívky s těmi nejkrásnějšími šaty. A ona náhodou byla jedna z nich.“

00020bde_medium

„Poprvé, co jsem ji poprosil, aby si se mnou zatančila, jsme protančili celou noc. Potom jsme se hodně sblížili a od toho dne jsem začal kupovat šaty.“

„Když jsem kupoval šaty, nejdříve jsem si představil svou ženu, jak by v nich vypadala.“

Paul Brockman přiznává, že nikdy nechtěl, aby jeho žena nosila stejné šaty dvakrát. Chtěl, aby pokaždé měla na sobě nové šaty.

00020be5_medium

Pestrobarevnou sbírku nejdříve uchovávali v šesti velkých úložných kontejnerech, ale minulý rok pár přesunul 18 tisíc šatů do velkoskladu oblečení. Zbytek zůstal v kontejnerech v jejich garáži.

Paul říká, že by chtěl jednou najít člověka, kterému všechny šaty prodá. Ten člověk by ale musel všechny využít. Je podle něj jednodušší prodat všechny najednou, než po jednom kusu.

00020bdd_medium

Na otázku, jestli Paulovi chybí kupování šatů, odpověděl: „Ne, ani ne. Myslím, že když moje žena potřebuje šaty, má z čeho vybírat. Už jich máme dost. Nemyslím si, že se nám někdy stane, že by nám šaty došly.“

Jako mladá žena, která miluje šaty, můžu za sebe říct, že takový manžel by rozhodně nebyl vůbec špatný. Které ženě by se nelíbilo mít tak obrovskou sbírku šatů a každý den si moci vzít na sebe jiné? Mně by se to určitě líbilo. Teď už jen chybí ten muž, který by mi to všechno tak pěkně zařídil. 🙂

00020bdc_medium

Written By
More from Therese
Hlášky z animovaných filmů – KVÍZ!
Dnes jsem si pro vás připravila něco neobvyklého – kvíz! Jsem milovnice...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *