Voda s citrónem a její blahodárné účinky

Voda s citrónem zlepšuje imunitní schopnost.

O tom, jak důležité je dodržovat pitný režim jsme si již řekli v předešlém článku. Dnes si však povíme, jak si lze pitný režim zpříjemnit sklenicí nesycené vody s citrónem, protože účinky tohoto osvěžujícího nápoje jsou zkrátka neuvěřitelné! Přesvědčit se můžete i vy! Stačí vám jen citróny a odhodlání.

Nastartujte svůj den teplou vodou s citrónem

Asi každý z nás svůj den začíná s teplým nápojem, ať už to je káva, čaj nebo u dětí kakao. Je fajn po ránu do sebe nalít něco teplého, ale žádný z těchto nápojů vám nikdy nenabídne tolik výhod jako teplá citrónová voda.

Proč pít ráno teplou vodu s citrónem?

Nejenže teplá voda po ránu a nalačno dokáže pročistit naše střeva, ale v případě, že ji obohatíme o vymačkanou šťávu z citrónu, můžeme získat ještě mnoho zdravotních účinků navíc bez toho, aniž bychom museli požívat farmaceutické výrobky. Uvědomte si však, že ne všechny účinky se na nás projeví ihned a bude zapotřebí mít trpělivost. Proto je dobré si doma udělat vždy zásobu citrónů např. na týden a postupně sledovat změny, které se budou na vás projevovat s každým novým dnem.

Pijte tento nápoj i přes den!

Pitím tohoto úžasného, levného a jednoduchého nápoje po celý čas dne dosáhneme skvělých účinků, které jsou tzv. k nezaplacení. V čem nám tedy voda s citrónem pomáhá?

  1. Podporuje imunitní systém – Citróny obsahují spoustu vitamínu C, který je též znám jako kyselina askorbová. Tento vitamín je nezbytný pro udržení našeho zdraví a posílení celkové imunity. O vitamínu C se také ví, že pomáhá při hojení ran.
  2. Pomáhá při hubnutí – Kyselá chuť citrónové šťávy zajistí, abychom jedli opravdu jen tehdy, když bude mít naše tělo hlad. Díky pití tohoto nápoje se tedy bude náš žaludek cítit uspokojený a nebudeme mít potřebu mlsat přebytečné jídlo.
  3. Zlepšuje trávení – Trpíte-li zácpou, pak byste rozhodně měli pít teplou vodu s citrónem, která slouží ke stimulaci trávícího traktu.
  4. Pomáhá při pálení žáhy – Pálí váš často žáha? Zkuste vodu s citrónem a mělo by být po problému, který není zrovna nejpříjemnější.
  5. Dodává nám energii – Vyměňte ranní kávu za vodu s citrónem a dodejte vašemu tělu pořádnou dávku energie, kterou budete potřebovat během celého dne ve škole či v práci.
  6. Máme po něm svěží dech – Pitím tohoto úžasného nápoje můžete docílit toho, že váš dech bude vždy svěží a nebude z vašich úst cítit žádný nepříjemný zápach.
  7. Čistí organismus – Dostaňte ze sebe pryč nežádoucí toxiny. Ano, lze je ze sebe dostat i popíjením ranní kávy, kterou si dá mnoho lidí radši, ovšem v porovnání s kávou je pití vody s citrónem pro nás a naše zdraví mnohem prospěšnější.

Dále pak voda s citrónem čistí pleť (zabraňuje tvorbě akné a vrásek), zabraňuje zadržování vody v těle a snižuje bolest kloubů a kolenou.

Tags from the story
, ,
More from Michal Kubátko
Oddechové hry pro iOS #2
V minulém článku zaměřeném na oddechové hry jsme se mohli seznámit s...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *