Čeká nás úplněk. Co od něho čekat?

Čeká nás úplněk
Čeká nás úplněk

Rok 2021 se pomalu nachyluje ke svému konci. Na dohled je předposlední úplněk v tomto roce. Bude navíc výjimečně silný. Nejenže ho astrologie spojuje se znamením býka, ale přinese i výrazný astronomický jev.

Pohled astronomie

Měsíc se do své vrcholné fáze dostane hned ráno v pátek 19. listopadu ráno, konkrétně v 9:57 hodin středoevropského času. Provázet ho bude i polostínové zatmění Měsíce. V praxi bude Měsíc vypadat jako částečně zahalený kouřem. Půjde o nejdelší zatmění Měsíce za posledních 570 let.

Měsíc bude nejenom zahalený, ale také menší. Astronomie hovoří o tzv. mikroúplňku, opaku superúplňku. Měsíc bude na obloze vypadat menší než jindy, oproti superúplňku až o 15 procent. Je to proto, že v době úplňku bude v Měsíc v nejvzdálenějším místě své oběžné dráhy.

Bobří úplněk

Indiánské tradice listopadový úplněk, předposlední úplněk 2021, nazývají bobří. V tuto dobu jsou totiž bobři nezvykle aktivní. To proto, že se připravují na zimu, ostatně jde také o poslední úplněk před zimním slunovratem. Zimní slunovrat nastává, když některý ze zemských pólů dosáhne svého maximálního sklonu od Slunce, v roce 2021 tak nastane 19. prosince. Do té doby toho však máme ještě hodně před sebou, aktuálně především bobří úplněk.

Bobr je silné a vytrvalé zvíře, podobně jako býk, ke kterému se tento magický čas pojí. Síla a zemská energie býka ještě posílí sílu Luny, která naplňuje svůj potenciál a pomáhá každému z nás také naplnit ten svůj vlastní. Dle astrologie by přitom úplněk v býku měl podpořit naše vize i svou stabilitou a klidem. Na druhé straně nás však býk svádí k nejrůznějším požitkům, které jsou mu vlastní. Máme se tak na co těšit.

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Shirodhara – rituál pro pevné nervy
V současné době máme k dispozici celou paletu nejrůznějších relaxačních, meditačních a...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *