Čeká nás úplněk. Co od něho čekat?

Čeká nás úplněk
Čeká nás úplněk

Rok 2021 se pomalu nachyluje ke svému konci. Na dohled je předposlední úplněk v tomto roce. Bude navíc výjimečně silný. Nejenže ho astrologie spojuje se znamením býka, ale přinese i výrazný astronomický jev.

Pohled astronomie

Měsíc se do své vrcholné fáze dostane hned ráno v pátek 19. listopadu ráno, konkrétně v 9:57 hodin středoevropského času. Provázet ho bude i polostínové zatmění Měsíce. V praxi bude Měsíc vypadat jako částečně zahalený kouřem. Půjde o nejdelší zatmění Měsíce za posledních 570 let.

Měsíc bude nejenom zahalený, ale také menší. Astronomie hovoří o tzv. mikroúplňku, opaku superúplňku. Měsíc bude na obloze vypadat menší než jindy, oproti superúplňku až o 15 procent. Je to proto, že v době úplňku bude v Měsíc v nejvzdálenějším místě své oběžné dráhy.

Bobří úplněk

Indiánské tradice listopadový úplněk, předposlední úplněk 2021, nazývají bobří. V tuto dobu jsou totiž bobři nezvykle aktivní. To proto, že se připravují na zimu, ostatně jde také o poslední úplněk před zimním slunovratem. Zimní slunovrat nastává, když některý ze zemských pólů dosáhne svého maximálního sklonu od Slunce, v roce 2021 tak nastane 19. prosince. Do té doby toho však máme ještě hodně před sebou, aktuálně především bobří úplněk.

Bobr je silné a vytrvalé zvíře, podobně jako býk, ke kterému se tento magický čas pojí. Síla a zemská energie býka ještě posílí sílu Luny, která naplňuje svůj potenciál a pomáhá každému z nás také naplnit ten svůj vlastní. Dle astrologie by přitom úplněk v býku měl podpořit naše vize i svou stabilitou a klidem. Na druhé straně nás však býk svádí k nejrůznějším požitkům, které jsou mu vlastní. Máme se tak na co těšit.

Těšit se můžeme také na úplňky 2022. Ten první nastává 17. ledna 2022. Říká se mu také vlčí nebo ledový úplněk. Jaro je ještě vzdálené celé dva plné Měsíce. Únorový, vlčí úplněk má termín 16. února 2022 a ten březnový, vraní, husí nebo cukrový nastane 18. března 2022. Jarní rovnodennost pak přichází 20. března 2022.

Tags from the story
, ,
Written By
More from rakri
Kyselina listová – vitamín života. Máte ho dostatek?
Kyselina listová se řadí do skupiny vitamínů B. Konkrétně jde o vitamín...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *