Základní principy hubnutí

hubnutí
Tři principy hubnutí

Každý z nás snad alespoň jednou zkusil nějakou tu dietu. Pokud jsme vydrželi a nějaké to kilo shodili, dostavil se známý „jojo“ efekt a my nabrali víc, než se nám podařilo zhubnout. Ale hubnutí nemusí být jen o tom, že se budeme trápit. Je potřeba si uvědomit tři základní principy hubnutí. Vždy je lepší se s někým poradit, upravit si jídelníček abyste opravdu zhubli a dát se takzvaně psychicky dohromady.

Nebojte se konzultace s odborníky

Pokud chcete opravdu zhubnout, měli byste zjistit, proč vlastně trpíte nadváhou nebo obezitou a co jej její příčinou. Mnohdy žijeme v domnění, že je naše nadváha zapříčiněna nedostatkem pohybu nebo velkým příjmem kalorií. To ale nemusí být vždy hlavním problémem.

Musíme si uvědomit, že nadváha je zdravotní komplikace, kterou by měl řešit nějaký odborník. Protože ten přesně ví, co našemu tělu chybí. Protože pokud jste zkoušeli vlastní diety, zajisté dáte zapravdu, že se problém nevyřešil. Problémem je totiž to, že klasické diety neodstraní skryté příčiny obezity a my tak nehubneme.

Upravte si jídelníček

Když se nám podaří nalézt výše zmíněnou příčinu, je potřeba mít jídelníček přesně na míru tak, aby vyhovoval přesně vám. Je ale zapotřebí si dát pozor na metabolickou past, která vzniká tím, že omezíme porce jídla a začneme přijímat méně kalorií. To však mnohdy znamená i méně živin, a to je pro naše tělo nežádoucí. Metabolismus nám tímto zpomalí a bude méně spalovat tuky.

Pokud se tomuto chcete vyhnout, je dobré si nechat zpracovat jídelníček přesně na míru, který bude bohatý na živiny, které vaše tělo potřebuje.

Psychická pohoda

Víte, že vaše psychika může mít velký podíl na tom, jestli opravdu zhubnete nebo ne? Jsou to vaše pocity, které mají velký vliv na úspěch. Pokud budete během hubnutí například trpět hladem, je velice pravděpodobné, že dieta bude neúspěšná a vy se vrátíte zpět ke špatnému stravování. Pro dosažení vašeho cíle, zhubnutí, je tedy zapotřebí, abyste jednak neměli hlad ale také to, abyste konzumovali potraviny bohaté na živiny, které vaše tělo potřebuje.

Všechny tyto tři principy vám pomohou řešit profesionální nutriční poradci výživového poradenství Svět zdraví. Uvidíte, že pro Vás najdou vhodný nutriční program a vy se budete cítit šťastněji a zdravěji!

Written By
More from Darkon
Bolest zubu o víkendu: Nenechte se zaskočit, když není lékař na pohotovosti
Bolest zubu je nepříjemným problémem, který se může objevit kdykoliv, dokonce i...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *