Žhavý trend – biokosmetika

biokosmetika
Žhavý trend - BIOKOSMETIKA

Stejně jako jsou hitem biopotraviny, na odiv se vystavují i produkty z kosmetických řad. Jenže jakou kosmetiku našemu tělu dopřát, když jí je tolik a my v tom všem tápeme? Biokosmetika vás překvapí kvalitou svých složek, když jí kupujete u prověřeného zdroje. Zatímco jinde platíte za drahý obal, v biokosmetice jsou zázračné extrakty v obalu ne až tolik poutavým, jako účinným. Také pořizovací cena je vyšší, než u jiných kosmetických přípravků. Má ovšem hned několik předností a neotřelých variant.

Rostlinné oleje ryze přírodního původu

cosmeticiceBiokosmetika využívá výhradně rostlinné oleje z ořechů a semínek. Mastné kyseliny jsou bonusem, který je aktivním podílem látek, jež mají význam. Nejsou to žádné náhražky a především jsou tu i vitamíny a minerály.

Oleje lisované za studena, které pocházejí z přírody, jsou jistě lepší, než umělé složky, kterými se dnes nevědomě obklopujeme. Kdybychom my ženy věděly, že si na obličej dáváme parafín nebo vazelínu ropného původu, zřejmě si to na obličej příště už aplikovat nebudeme.

Trendem se stal i olej, který je z alpské břidlice. Jeho hojivé účinky jsou výsadou a na pleti vytváří ochrannou bariéru před jejím vysoušením. Dováží se k nám z Rakouska, je 100 % přírodní. Vyrábí se z něj krémy, oleje, balzámy a šampóny. Mezi další oleje, které se dnes na trhu vyskytují, jsou oleje konopné. Konopný olej je zdrojem esenciálních mastných kyselin. Jsou to omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Dovoz k nám se uskutečňuje hned z několika zemí

U nás je těchto českých výrobců skromně, i z toho důvodu, že zde zkrátka nelze vypěstovat plodiny, kterými se pyšní Maroko (bio arganový olej), Francie (levandule), Afrika (bio bambucké máslo), Austrálie (tea tree olej) nebo Indie (bio sezamový olej), atd. Dovážením se k nám sice zboží dostane, ale už ne za tak příznivé ceny, které bychom očekávaly. Biokosmetika se sama o sobě krásně roztírá, voní a co je důležité – ona funguje. Mnoho žen je tak ochotno si připlatit, protože ví, že kvalita mluví za vše.

Biokosmetika slouží navíc i jako zbraň v boji proti suché pokožce. Máslo karité, kokosový olej či olej z rakouské břidlice dokonale navrátí pokožce její přirozené napětí a vitalitu. Máslo karité a osvěžující květové vody jsou dalšími produkty. O rozmanitost bio kosmetiky tak nouze není.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Darkon
Zhubněte díky nutriční typologii
Návodem, jak se jednou pro vždy zbavit přebytečných kil je poměrně nová...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *