4 tipy na výlet v okolí hradu Karlštejn

4 tipy na výlet v okolí hradu Karlštejn

Hrad Karlštejn patří k pokladům našeho kulturního dědictví. Zdi, které byly inspirací k tvorbě slavného muzikálu Noc na Karlštejně, každoročně přivítají tisíce návštěvníků. Hrad je navíc situován v krásné krajině, která láká k mnoha výletům. Rozhodně se jedná o skvělý tip na dovolenou nebo prodloužený víkend třeba na kolech. Kam v okolí Karlštejna vyrazit?

Koněpruské jeskyně

Nejdelší jeskynní systém v Čechách byl objeven zcela náhodou až v roce 1950. Úchvatné krápníky, opálové Koněpruské růžice i archeologické zajímavosti jsou rozhodně něčím, co stojí za to vidět. Jeskyně se nacházejí 5 km od Berouna, pořádají se zde pravidelné prohlídky.

Malá a Velká Amerika

I v Čechách se můžete ocitnout na místě, které je jako vystřižené z amerického filmu. Oblíbený cíl filmařů, motorkářů i turistů se nachází 4 km od Karlštejna, a tak k tomuto ikonickému lomu můžete dojít od hradu i pěšky. Kolem lomu vede turistická trasa s mnoha vyhlídkami, odvážlivci mohou sejít i dolů k vodě. Tato trasa je ideální pro pěší turistiku, pokud si najdete například ubytování na Karlštejně.

Bubovické vodopády

V chráněné krajinné oblasti Český kras existuje mnoho přírodních zajímavostí. Například Bubovické vodopády ležící u obce Bubovice. Jedná se o sice nepříliš vysoké, ale opravdu hezké kaskády ležící na turistické stezce vedoucí z Karlštejna do Berouna. Krásné jsou obzvláště v zimě, kdy potok zamrzne a vytvoří ledové krápníky. 

Svatý Jan pod Skalou

Karlštejn a jeho okolí je rájem pro milovníky romantiky. Romantické ubytování nabídne například luxusní Hotel Mlýn Karlštejn, atmosféru starých časů zase vesnička Svatý Jan pod Skalou nacházející se uprostřed lesů. Přivítá vás vápencová skála s krásným výhledem i mnoho kulturních památek včetně barokního kostela s travertinovou jeskyní. 

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Paddleboarding – sport letošního léta
V posledních letech se objevila celá řada nových sportů, mezi nimiž se stále...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *