Vynikající špagety za pár minut, tajemstvím úspěchu je olivový olej

Vynikající špagety za pár minut, tajemstvím úspěchu je olivový olej

Zkusit si vychutnat středomořské dálky, aniž byste opustili domov? Nabízí se jediné řešení, tedy pokud nechcete koukat na cestopisy v televizi. Podmínkou je, abyste se cítili dobře v kuchyni a neposílali si kurýra pro pizzu nebo fastfood. Kdo totiž doma nevaří, ochuzuje se o mnoho vůní a chutí, které pozná během přípravy různých jídel. A že těch světových kuchyní se nabízí spoustu, od italské po anglickou, od francouzské po ruskou a pozadu nesmí zůstat ani různé orientální rytmy. Asie je potom kapitola sama pro sebe. Kde tedy začneme? Zkusme to v kolébce antiky, tedy v Itálii…

Menu je připraveno, račte jen ochutnávat

K ruce extra panenský olivový olej a opásat se zástěrou, to je první předpoklad pro to, abychom mohli být před svými čestnými hosty úspěšní. Pojďme si proto prohlédnout recept, který zvládnete doslova za pár minut. A to opravdu nepřeháníme, protože jde o zřejmě nejjednodušší jídlo na světě, tedy pokud nebudeme počítat míchaná vejce k snídani, ke kterým se podává čerstvě upečený domácí kváskový chléb. Ten si necháme na jiné recepty, ale špagety Aglio Olio vyžadují kromě samotných špaget už jen dobrý olivový olej, česnek a chilli papričky. Jednoduché až moc? Ale jistě, v Neapoli vědí, že život není jen o vaření, ale také o něčem jiném. Právě proto si zkracují dobu přípravy na minimum, a přesto se neochudí o zajímavé chutě. Zkuste to sami! 

Tajemstvím olivového oleje je možnost kombinací, těch se totiž zcela bez nadsázky nabízejí stovky a tisíce. Ani nad nimi nemusíte dlouho dumat, protože italská klasika je inspirací na celé roky dopředu. Extra virgin olive oil, jak zní mezinárodní název této pochoutky z olivových hájů, je ideálním doplňkem na cestě ke zdravému životnímu stylu. Obsahuje polyfenoly a další prospěšné látky, díky kterým se vaše tělo pročistí. Toxických látek je přeci kolem nás dnes a denně dost, takže menší očistná kúra nebude vůbec od věci. Budete se pak cítit lépe, a to jak na těle, tak i na duši. A shozených pár kilo se také počítá, vždyť sezona plavek není zase tak daleko, abychom o ní nemohli přemýšlet, že? 

Tags from the story
,
Written By
More from PR článek
Nastartujte svou kariéru v personalistice. Práce v HR má budoucnost
Ztratili jste v době pandemie koronaviru směr? Dostali jste výpověď z práce nebo vám...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *