Pitný režim pod dohledem s chytrou aplikací

Mějte svůj pitný režim pod dohledem.

Pitný režim neboli doplňování tekutin je nezbytnou součástí našeho života. Každý z nás denně ze sebe vydá určitě množství tekutin ve formě potu a moči. Tento výdej je důležité neustále doplňovat, aby zde vznikla určitá rovnováha mezi ztrátou a příjmem.

Pravidel a různých pouček, jak správně dodržovat pitný režim je na internetu mnoho, ale po jejich přečtení je mnozí z nás stejně dlouho nevydržíme dodržovat, protože nás naše pohodlnost vždy přemůže.

Jak jednoduše dodržovat pitný režim

Pokud jste vlastníkem chytrého mobilního telefonu, který pracuje na operačním systému iOS nebo Android, máte vyhráno! Dodržování pitného režimu nebylo nikdy snadnější než s aplikací Pitný režim, která je pro všechny dostupná zdarma v App Store nebo Obchod Play.

Jak na aplikaci Pitný režim

Nastavení aplikace Pitný režim je velice snadné a lze ji provést v několika krocích.

 1. Nastavení osobních údajů – Jakmile se dostanete k prvnímu kroku, budete vyzvání k tomu, abyste vyplnili své pohlaví, věk, výšku a váhu. Poté vše uložíte a budete pokračovat ke kroku číslo dvě.
 2. Připomínka – Bojíte se, že na pravidelný pitný režim budete zapomínat? Zapněte si připomínky.
 3. Dotkni se a pij – Zadejte po každém doplnění tekutin množství vody, které jste právě vypili. Zadali jste omylem špatné množství? Nevadí, zatřeste svým mobilním telefonem a vytřepte tolik vody, kolik bude potřeba.
 4. Statistika – Na základě všech předchozích kroků, vám bude vypočítáno množství vody, které byste měli vypít. Zobrazovat se vám tedy bude obrazovka s dnešním datem, počtem vypitých litrů za daný den a váš celkový cíl. Po přejetí prstem nahoru, budete mít podrobnější statistiku, kde se vám bude zobrazovat počet vypitých litrů za 7 dnů, měsíc a od prvního spuštění. Pokud vám to však stále nebude stačit, obraťte váš telefon na šířku a získáte ještě podrobnější informace.

Proč dodržovat pitný režim?

Budeme-li pít pravidelně, předejdeme tak spoustu nežádaným chorobám, které by mohly nastat. A to se vyplatí, ne?

Co počítat a nepočítat do pitného režimu?

Do pitného režimu lze počítat ovoce, zeleninu, polévku a zkrátka vše ostatní, kde je obsažena voda. Naopak kávě byste se měli radši vyvarovat, protože jak je již známo, káva odvodňuje. Pokud se však kávy vzdát nechcete, doporučuje se k ní vždy dát i sklenice vody.

Choroby způsobené nedostatkem vody v těle

Uvedený seznam chorob se soustředí na problémy, které jsou vyvolány krátkodobým nedostatkem tekutin (1.-5. bod), ale také dlouhodobým nedostatkem tekutin (6.-8. bod).

 1. Bolest hlavy
 2. Únava
 3. Malátnost
 4. Porucha soustředění/pozornosti
 5. Horší sportovní výkony
 6. Zácpa
 7. Problémy s ledvinami
 8. Zánět slepého střeva

A dalo by se toho sepsat mnohem více. Vám se však od teď nepřihodí nic ze zveřejněného seznamu, protože si zajisté stáhnete aplikaci Pitný režim a vždy budete mít dostatek tekutin ve vašem těle.

Tags from the story
, , , , ,
More from Michal Kubátko
iPhone návody #1
Mobilní telefon iPhone vám toho nabízí opravdu mnoho a bylo by škoda...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *