Multifunkční tiskárna vám ušetří čas i peníze

Multifunkční tiskárna vám ušetří čas i peníze

Mezi domácími a firemními tiskárnami jsou velké rozdíly, často se jedná o naprosto odlišná zařízení. Princip je sice stejný, firemní tiskárny ale mají daleko větší zátěž a jsou na ně kladeny mnohem vyšší nároky. Vhodným výběrem tiskárny se dají ušetřit nemalé peníze a logickou volbou jsou proto multifunkční tiskárny, které umějí tisk, kopírování i skenování v jednom.

Co vše moderní multifunkční tiskárny umožňují?

Multifunkční tiskárny nabízejí pestrou škálu funkcí. Technologie kráčejí vpřed doslova mílovými kroky a platí to i pro tiskárny, které jsou dnes na mnohem vyšší úrovni než v minulosti. K základním funkcím samozřejmě patří černobílý a barevný, jednostranný i oboustranný tisk, kopírování a skenování, nově se pak začínají prosazovat různé speciální technologie, které práci ještě více usnadňují.

Patří mezi ně např. OCR technologie – zkratka OCR znamená optické rozpoznávání znaků a jedná se tedy o speciální metodu, jež umožňuje digitalizaci tištěných textů pomocí scanneru. Obyčejný text tak tiskárna převede např. do PDF podoby, čímž ušetří spoustu času s ručním přepisováním atd.

Samozřejmostí se v posledních letech stává také internetové připojení tiskárny (např. ovládání pomocí mobilního telefonu, přes Bluetooth či jiná bezdrátová řešení). Pokud jde o konkrétní značky, velmi kvalitní multifunkční tiskárny s dobrým poměrem výkon-cena u nás nabízí např. společnost Konica Minolta (ať už jde o černobílá nebo barevná zařízení).

Multifunkční tiskárna vám ušetří čas i peníze

Barevná tiskárna není vždy nutná, naopak velkou roli hraje rychlost tisku

Co vás naopak možná překvapí je fakt, že v posledních letech už není tak zásadní, zda je tiskárna barevná. U domácích tiskáren je to samozřejmě něco jiného, nicméně u firemních už je situace jiná – roli hraje zejména efektivita a barvy do tiskárny prostě něco stojí. Čím dál častěji se tak firmám vyplatí investovat spíše do špičkové multifunkční tiskárny, která tiskne černobíle, zato ale poskytuje potřebné funkce. Velmi důležitá je zejména rychlost tisku, dražší modely tiskáren tak bývají často podstatně rychlejší.

Řešením může být pronájem tiskárny

Ne vždy se ale firmě nákup tiskárny vyplatí. V některých případech vyjde výhodněji její pronájem a často jde o velmi značnou úsporu – některé firmy díky pronájmu ušetří až celých 50 %! Pronájem multifunkčních tiskáren má i další výhody, jež jsou zahrnuty v ceně pronájmu – patří mezi ně třeba odborný servis, pravidelná údržba, spotřební materiál a řada dalších služeb. Další důvody, proč je pronájem v některých případech výhodnější, si můžete přečíst v tomto článku.

Společnost Tomados nabízí tiskárny pro každého

K předním hráčům v oblasti pronájmu multifunkčních tiskáren na našem trhu patří společnost Tomados – ta nabízí nejen pronájem špičkové kancelářské techniky, ale také servis tiskáren a tiskové služby (tisk, kopírování, skenování). Vše za rozumné ceny, ve vysoké kvalitě a od skutečných profesionálů, kteří se v tomto oboru pohybují už od roku 1992. Více informací o této společnosti naleznete na jejím webu www.tomados.cz, případně můžete firmu rovnou navštívit na adrese Vítkova 189/17 v Praze 9.

Written By
More from PR článek
Rady pro začínající e-shopaře
Chcete začít prodávat na internetu? Víte, že svými výrobky dokážete oslovit velkou...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *