Nezavírejte oči, braňte se násilí!

nezavírejte oči, brante se
nezavírejte oči, brante se

Dnešní svět je plný nástrah, nebezpečí a násilí. Lidé už nejsou takoví, jako kdysi. Společnost se mění každým dnem a mornálka už není to, co bývala. Extistují lidé, kteří se potloukají společností jako tiché myšky, nicméně v duši jsou to monstra, démoni způsobující bolest ostatním. Touha po vlastních potřebách je táhne dopředu, nic je nezastaví.

Braňme se tedy a snažme se nedostat do spárů „těch zlých“. Měli bychom si uvědomit nebezpečí číhající na každém rohu.

Zneužívání

Stále častější jsou činy zneužívání. Zneužívaným člověkem může být kdokoli. Dospělý, dospívající, či dítě. Toto násilí existuje po celém světě, ve všech společenských vrstvách. Násilí a zneužívání se týká také vztahů. Ten, kdo je zneužíván, bývá poškozen na těle i na duši. Co tedy může člověk dělat, aby se ochránil? Bránit se!

Zneužívání je velice častým problémem. Řešení? bránit se!
Zneužívání je velice častým problémem. Řešení? bránit se!

Ke zneužívání dochází každý den. Jsou tu ovšem věci, které tomu většinou předcházejí – Obtěžování. Možná se vám někdy stalo, že si vás někdo nevhodně prohlížel, či dokonce prohodil nevhodnou poznámku. I tohle jsou začátky daleko vážnějších věcí a bohužel ne každý se tomu ubrání.

Samozřejmě samotná obrana není vůbec lehká. Každý náznak obtěžování dopadá na psychiku člověka a to už vůbec nemluvím o lidech, kteří tyhle hrozné činy zažili. Nicméně obrana je a bude vždy důležitá. Je velice důležité, aby lidé ihned zakročili a nenechali si nic líbit, neboť by se jejich mlčení a nic nedělání se situací mohlo projevit jako souhlas k dalšímu obtěžování či dokonce zněužívání.

Nenechte si líbit!

 1. Pokud vás někdo „neúmyslně osahává“ – Zdaleka to neumí být tak neúmyslné, jak se na první pohled zdá. Může se vám to stát kdekoli. Na ulici, někde v obchodě ve frontě, či v přeplněném autobuse. Rozhodně se braňte a pokud možno, tak nahlas. Ostatní to samozřejmě uslyší, čímž pachatele polekáte a dá si pokoj.
 2. Vyslékání pohledem- představte si situaci, kdy někde stojíte a čekáte. Rozhlídnete se kolem sebe a všimnete si osoby dívající se na vás. Ovšem něco není v pořádku. Pohled, kterým vás jistá osoba „propaluje“, není normální. Očima putuje po celé vaší postavě. Seberte se a odejděte.
 3.  Plácnutí přes zadek– Jak by si jen tohle mohl někdo dovolit? Ano, najdou se lidé, kteří si to dovolí. v takovéhle situaci se ihned ozvěte, nahlas a před svědky.

 Ne znamená NE!

Pokud se vám něco nelíbí, řekněte to! Mlčení může být vysvětlování jako souhlas. Stejné pravidlo platí i ve vztazích. I láska ve vztazích může být nebezpečná a to nebezpečí může přijít od člověka, od kterého to nejméně čekáte. Vaše duše a vaše tělo patří jenom vám a nikdo nemá právo na vás sahat, či se bavit na váš účet.

Jak předejít nebezpečí?

 1. Pokud máte pocit, že vás někdo sleduje, přejděte na druhou stranu ulice
 2. Nechoďte v noci nikde samotní a už vůbec ne neosvětlenými místy, lesy, či ulicemi s pochybnou pověstí a lidmi
 3. Flirtujte jen tehdy, myslíte li to vážně!
 4. Nejezděte stopem a nenasedejte nikomu cizímu do auta.. Nikdy nevíte, co je to za člověka.
 5. Při přepadení křičte jak jen můžete. Budete v naději, že vás někdo uslyší a pachatel se poleká
 6. Nikdy žádnému známému nevyprávějte v davu lidí, že budete doma sami. Nikdy nevíte, kdo si na vás bude dělat zálusk
 7. udělějte si kurz sebeobrany. Dodá vám pocit jistoty před možným napadením
 8. Ne znamená ne! vždy řekněte, co si opravdu myslíte

Nemlčte!

Pokud jste vy, či osoba vám blízká, byli obětí těchto hrozných činů, nikdy nemlčte! vyhledejte někoho, kdo vám pomůže. Rodina, přátelé, odborná pomoc. Nikdy si nic nenechejte líbit a braňte se! Patříte jen sami sobě a nikomu jinému!

Written By
More from Lucie
Letní osvěžení- koktejly !
Léto se nám blíží, krásné počasí přichází. je čas na skvělé letní...
Čtěte více
Join the Conversation

2 Comments

 1. says: IndiGo

  Jako hlavní tag jste uvedla: „KDYŽ LÁSKA UBLIŽUJE“ ale když jsem dál četl, tak mi to vůbec nesedělo k tomu hlavnímu Tagu. Nadpis dává jasně najevo, že by se to mělo odvíjet od páru a né o obtěžovaní cizýho člověka tak, jak píšete ve vašem příspěvku. Škoda, že úmysl byl pěkný, ale výsledek je o něčem jíném. Možná ste ten článek chtěla vážně napsat tak, jak je napsaný, ale v tom případě je špatně daný hlavní TAG.. (nadpis).. :/

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *