Plague Inc.: Vytvořte si svůj koronavirus a zahubte s ním celé lidstvo v této mobilní hře pro Android a iOS

Plague Inc.: Vytvořte si svůj koronavirus a zahubte s ním celé lidstvo v této mobilní hře pro Android a iOS

Nákaza nebezpečným koronavirem Covid-19 se z čínské provincie Wu-Chan během pár dní rozšířila prakticky do celého světa. V současné chvíli sužuje téměř všechny světové země a je jen otázkou času, kdy se dostane do všech jeho koutů. Hrozba nákazou je samozřejmě hodně děsivá, koronavirus lidi zabíjí ve velkém. Ovšem existují způsoby, jak s hrozbou nákazy vyrovnat. Jednou z nich je i hraní hry na téma koronavirus. Tato hra se jmenuje Plague Inc. a na Google Play a Apple Store si ji můžete stáhnout zcela zdarma.

V Plague Inc. si v první řadě vytvoříte virus a ten si pojmenujete. Následně se s ním vrhnete na mapu Země a nakazíte prvního jejího obyvatele. Od té chvíle se budete snažit svůj virus vést takovým způsobem, aby vyhubil všechny lidi.

Po aplikaci na pacienta 0 se váš koronavirus (nebo jakýkoliv jiný virus si zvolíte/pojmenujete) začne šířit mezi lidmi takovým způsobem, jaké bude mít vlastnosti a dovednosti. Za určitý počet nakažených či zemřelých lidí dostáváte body zkušeností, které následně můžete směňovat za vylepšování stávajících vlastností nebo je rozšiřovat o vlastnosti nové a to v několika směrech. 

Koronavirus může být nakažlivější a smrtelnější

K dispozici jsou další možnosti nákazy (vodou, vzduchem, kapénkami nebo například skrze ptáky a zvěř) a to v několika úrovních, kdy platí, že čím více způsobů a úrovní máte, tím je nemoc nakažlivější a rychleji se šíří. To by ale samo o sobě nemělo smysl, takže přichází na řadu i vylepšení zdravotních potíží (například onemocnění plic, krve atd.), kdy platí, že čím více zdravotních komplikací váš virus bude způsobovat a čím závažnější tyto komplikace budou, tím více bude smrtelnější, tzn. tím více dokáže zabít nakažených. 

Tyto dvě složky je třeba hodně efektivně vyvažovat, protože když budete mít vysoce smrtelný vir, který se strašně špatně šíří, tak je vám to celkem k ničemu a naopak. Rýmička lidem hlavu moc nepoplete. V obou případech se přitom v určité chvíli začne rozjíždět ještě vývoj vakcíny, takže vyhlazení lidstva má i časový rámec. Nemáte na to neomezené množství času, ale musíte to stihnout do doby, než lékařské složky pokryjí vakcínou všechny kontinenty, tedy než nad onemocněním nezvítězí. 

Plague Inc

Hrátky s koronavirem jsou zábavné, nikoliv těžké

Plague Inc. je typická mobilní hra klasického střihu. Není protkaná zbytečnými mikrotransakcemi, jak jsme zvyklí u moderních titulů. Dobře si ji užijete i bez placení, ačkoliv některé nadstavbové možnosti jsou k dispozici za poplatek. Nejdůležitější je ovšem dobré vyvážení obtížnosti a zábavy – k dispozici máte tři obtížnostní stupně – takže si hru můžete přizpůsobit přesně svým dovednostem a zkušenostem s ní samotnou. 

Velmi pěkné je také minimalistické grafické zpracování, kdy hra vypadá velice slušivě a moderně, ale přitom není vůbec náročná na hardware. Svůj koronavirus si tak můžete vypěstovat i na slabších mobilních zařízeních.

Plague Inc. je perfektní strategická hra, která se věnuje aktuálním problémům, ale která vám dokáže udělat radost i mimo dobu nucené karantény. 

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Mr haly
Jak vyzrát na sázkové kanceláře a vydělat balík?
Sázkové kanceláře denně vstupují do života milionů lidí. Někteří navštíví kamennou pobočku,...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *