Proč si uzavřít úrazové pojištění?

Proč si uzavřít úrazové pojištění
Proč si uzavřít úrazové pojištění

Snad u každého pojištění lze zauvažovat, jestli ho potřebujeme nebo ne, kromě úrazového. Mnoho lidí si zvyklo ho neuzavírat, aby ušetřili každý měsíc nějaké ty peníze navíc, to je ovšem velká chyba. Každá domácnost má své výdaje. Nejsou to pouze složenky za nájem a elektřinu, ale jsou to také splátky vysokých úvěrů a hypotéky.

Pokud jsme zdraví, tak si můžeme připadat nedotknutelní, to vše se ovšem může stát po úraze. Stačí jediný úraz a můžeme přijít o majetek během krátké doby. S úrazy souvisí také pracovní neschopnost, tudíž nebudeme moci vydělávat peníze a dluhy často narostou do enormní výše.

Dokonce i v případě pracovního úrazu se může zaměstnavatel často distancovat od placení a postará se o to, abychom nedostali nic. Nejedná se o hororový příběh, ale o skutečnost, která každý den potkává mnoho lidí a může výrazně ohrozit rozpočet domácnosti. Tohoto rizika se přitom můžeme snadno zbavit díky úrazovému pojištění. Kromě extrémních situací, které nám hrozí, můžeme být krytí i na drobné úrazy, mezi které může patřit zlomený zub aj.

Úrazová pojištění jsou velmi flexibilní, nejde pouze o fixní produkty, ale o produkty, které si lze nastavit podle vlastních preferencí. Jednou ze záruk je například i hospitalizace, kdy ji nebudeme muset hradit ze svého. Zřejmě nejdůležitější je finanční krytí pro případ, kdy se dostaneme do pracovní neschopnosti. Pojišťovna nám pak v takovém případě bude muset vyplácet každý den částku, kterou jsme si v samotné smlouvě nastavili. Jako bonus obvykle dostaneme i životní pojištění v základní výši.

Uživateli se pak nabízí možnost spojit úrazové pojištění s investičním nebo spojit úrazové pojištění pro celou rodinu. Trendem ovšem bývá, že se pojistí hlavní živitel rodiny, který táhne všechna rizika. Obzvláště pokud dojde úrazu s trvalými následky, tak pak uživatel jistě nelituje toho, že si takové pojištění uzavíral.

Written By
More from Darkon
Žhavý trend – biokosmetika
Stejně jako jsou hitem biopotraviny, na odiv se vystavují i produkty z kosmetických...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *