Raw strava – hit dnešní doby!

Raw strava
Raw strava - hit dnešní doby!

Co je raw strava?

Raw strava se dostává velmi rychle do popředí, neboť je lékem pro tukové polštářky a dokonce se vypne i kůže a mizí vrásky. Tato strava je velmi oblíbenou součástí jídelníčků amerických celebrit. Jak je vidno, tak nejí jen hamburgery, hranolky a chipsy jako ostatní většina obyvatel zde, ale umí si udržet i štíhlou linii.

Jinými slovy se raw stravě říká i živá nebo také tepelně neupravená strava. Možná vám to nyní přijde odporné, sníst nastrouhanou ředkev, ale účinky na organismus má syrová zelenina přímo blahodárné. Úzce koresponduje s vitariánstvím, jehož podstatou je opravdu jen příjem živé stravy, která se neupravuje tepelně. Raw strava však našla mnoho oblíbenců i z řad vegetariánů. Podmínkou je ovšem, že tato strava bude jen rostlinného původu, což je zase důvod, které mnoho z nás odrazuje a není se čemu divit. Živočišné bílkoviny a tuk jsou pro nás důležité, proto vám ho představujeme jen jako návrh pro zpestření.

Co se tedy konzumuje

raw strava
Raw strava svým vzhledem láká

Určitě vás napadne ovoce a zelenina, což je samozřejmě správně. Určitě se to netýká ale jen ovoce a zeleniny, ale jedí se i obiloviny, které jsou naklíčené. Pěkně vás zasytí. Dále to jsou bylinky, které přidají na chuti a jídlo tak vypadá mnohem atraktivněji.

Z ořechů a různých semen se vytváří kaše, které jsou hutné, ale velmi dobré. Kaši dejte tvar a vytvarujte z ní třeba bochánky, které dáte do trouby a vysušíte na placky, které vás během dne zasytí. Hranice pro zachování nutriční hodnoty je 40 stupňů. Vznikne vám tak i základ na pizzu nebo housky. Vykouzlete si mnoho dipů, kterými své výtvory dotvoříte.

Špagety z vysoustružené cukety s omáčkou z rajčat, jak sušených, tak čerstvých, vám vaše chuťové pohárky určitě uspokojí. Dopřát si můžete i sladkou tečku, která je plná bohaté pěnové čokolády nebo jiný dezert s ovocem. Luxusním pitím pro vitariány je i šťáva z pomerančů.

Enzymy podporují trávení a lépe odbourávají tuky

Strava plná enzymů, která zbaví vaše tělo toxinů je pro vás doslova vzpruhou. Budete plní energie a optimismu. Ovšem nic se nemá přehánět, lidský organismus potřebuje ke svému životu i zdroj živočišných bílkovin.

Written By
More from Darkon
Dotace na zuby a zdraví: Vysočina otevírá nové stomatologické a pediatrické ordinace
Iniciativa Kraje Vysočina: Finanční injekce do stomatologie a pediatrie Zřízení nových stomatologických...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *