Jeden parfém, čtyři různé způsoby jeho využití

Jeden parfém, čtyři různé způsoby jeho využití
Jeden parfém, čtyři různé způsoby jeho využití

Milovnice parfémů, které tím patříte do mé party, dnes vás potěším. Naučím vás totiž používat svůj parfém i jinak, než jste zvyklé. A tak můžete ze svého parfému dostat ještě více!

Výrobci parfémů často uvádějí, že jeden parfém je možné nosit mnoha způsoby, které třeba mohou způsobit i změnu jeho vůně. Záleží čistě na tom, jak svůj parfém aplikujete. Právě díky různým způsobům aplikace si můžete užívat široké spektrum jeho aspektů. Člověk nemusí utratit celou svou výplatu jenom pro to, aby voněl. Naučme se myslet prakticky!

Máte doma celé zásoby, plné poličky parfémů a různých toaletních vod? Potom je jejich střídání jednoduché. Ale jsou i takové ženy (jako třeba já – a nestydím se za to), které mají k dispozici pouze pár kusů ve své skromné sbírce vůní. Může se to stát třeba při delším výjezdu do zahraničí, kdy si asi těžko povezete v kufru patnáct lahviček parfému, nemluvě o tom, že by to asi neprošlo kontrolou na letišti. Let vám dovolí vzít si sebou jenom malé množství kapalin, a vy přece musíte myslet i na ostatní kosmetiku, kterou potřebujete. V takové chvíli, stejně jako v mnoha jiných situacích, se vám bude hodit těchto pár cenných rad, jak svůj parfém co nejefektivněji využít. Můžete si tak zpříjemnit i ty nejjednodušší každodenní záležitosti, jako jsou koupel nebo ranní výběr oblečení do práce! Podívejte se na 4 tipy, jak různými způsoby využít parfém.

  1. Klasika – na kůži

Asi není důležité zmiňovat, že pro zajištění opravdového uvolňování parfému do okolí ve formě vůně, by se měl nanášet na místa nejčastějšího prokrvování. Mezi tyto oblasti patří třeba krk, zápěstí nebo místa za ušima. Proč tomu tak ale je? Je to jednoduché. V místech častého prokrvování se parfém na pokožce rychleji zahřívá, a tak se vlivem vypařování uvolňuje do vzduchu intenzivněji. Dobrá rada – vždy nanášejte parfém na čistou pokožku. V případě, že aplikujete parfém hned po sprše či koupeli, zaručeně výsledek ucítíte mnohem delší dobu. Když je totiž pokožka čistá a navíc vlhká, parfém se do kůže jednodušeji vstřebá. Kromě kůže můžete pro efektivní vůni nastříkat parfém třeba na vlasy nebo látku. Vůně přetrvá déle, když nastříkáte svou vůni třeba na halenku, šatek nebo do vlasů na zadní straně krku. Parfém se teplem z kůže odpařuje rychleji, než ze zmíněných textilií nebo vlasové tkáně.

parfém
Jak nosit svůj parfém? Nejintenzivněji voní při aplikaci na čistou vlhkou kůži.
  1. Péče o pleť

Už nemusíte platit předražené voňavé sprchové gely nebo krémy na pokožku. Místo toho si pohrajte se svými jednoduchými kosmetickými přípravky a dodejte jim svou vlastní oblíbenou vůni. Existuje totiž jeden trik, který používají i samotní odborníci v laboratořích. Vezměte si svůj krém na pleť a párkrát jej postříkejte parfémem. Směs velmi důkladně promíchejte a už jen aplikujte na kůži. A je hotovo! Žádná věda v tom není. Důležitou informací ale je, že některé krémy mohou chemicky reagovat se složkami parfému. A tak vám doporučuji, abyste využívali tuto metodu pouze v malých dávkách. Třeba si takto namíchejte tolik krému, kolik využijete na jeden nebo dva dny.

  1. Hýčkejte se při voňavé koupeli!

Jaké jsou nejlepší způsoby rozmazlování? Na mém osobním žebříčku top způsobů hýčkání sebe sama napěněná vana plná horké vody určitě obsazuje jednu z nejvyšších příček. Mám pro vás dobrou zprávu. Už takto dokonalý zážitek je možné ještě vylepšit! A to díky použití vašeho oblíbeného parfému. Samozřejmě je nesmysl nalít celou lahvičku drahého parfému do jedné vany plné vody. Na jednu koupel stačí pouze pár kapek nebo stříknutí vonných přípravků. Dokonce i velmi levná kolínská (v tomto případě se pravděpodobně bavíme o koupeli pro muže) dokáže vykouzlit velice příjemné osvěžení. Navíc obsahuje složky, které napomáhají léčení různých nemocí. Naplňte tedy svou vanu horkou vodou, přidejte během napouštění pěnu do koupele a těsně před tím, než vejdete dovnitř a necháte horkou vodu vás obejmout, přilijte do ní parfém své vlastní volby. Ihned po aplikování a samozřejmě během celé koupele ucítíte svou oblíbenou, příjemnou vůni květů, přírody nebo třeba citrusů. Je to jen na vás. Tento tip mám vyzkoušený i já, a tak doporučuji na plné čáře!

parfém
Háčkejte se v bublinkové koupeli, která voní vaší oblíbenou vůní!
  1. Metoda ředění

Poslední, ale neméně důležitý tip, který vám dnes poskytnu, jsou hrátky s vůní svého parfému v pohodě jeho ředění v neutrálním základu. Příkladem může být například jasmínový olej – v původním stavu voní velmi aromaticky, až by někdo řekl ztěžkle. Pokud jej ale smícháte s neutrálním základem, jeho vůně bílých květů hned začne důmyslně vylézat na povrch. Zřeďte přípravek ještě více a ucítíte ještě více přírody, mladých listů a lepkavých pupenů. Díky použití této techniky můžete proměnit jakoukoli výraznou vůni ve více transparentní. A to vám ulehčí cítění zejména v období, kdy je váš nos podrážděný – ať už máte rýmu nebo jste právě přišli z čištění nosních dírek. Uvidíte, budete překvapeni.

Snad jsem vám dnes třeba sdělila něco, co jste ještě nevěděli. Věřím, že svou vůni teď budete využívat mnohem více, mnohem efektivněji a s mnohem větší radostí!

Written By
More from Therese
Jaké je to mít dvojče?
Jsem dvojče. Mám dvojče. A tuto otázku slyším pořád. Ať už od...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *