Chmatákov aneb první česká MMORPG

První česká MMORPG
Chmatákov je hra pro každého.

Chmatákov je první česká MMORPG, která vám otevře bránu do zcela jiného světa, který si ihned zamilujete. Pro děti se Chmatákov může stát návykovou hrou a pro starší osoby zase určitým druhem odpočinku, který si ve svém volném čase dopřejí.

Jak se do hry přihlásit?

Nejprve si musíte z oficiálních stránek stáhnout herního klienta a poté budete po prvním spuštění vyzváni k velmi jednoduché registraci, která bude zahrnovat vaše herní jméno (nick) a heslo, které budete muset pro kontrolu napsat dvakrát.

Jakmile dokončíte tuto jednoduchou registraci, dostanete se ke druhému a zároveň poslednímu kroku, který vám umožní výběr povolání.

Jaké jsou ve hře povolání?

Bojovník je určen především těm, kteří touží po akci v podobě zabíjení. Pro zabíjení můžete použít střelné či sečné zbraně, které si můžete zakoupit v obchodě nebo od řemeslníků, kteří je mohou vyrábět.

Mystik je povolání jenž je určeno především k boji a to na blízko i na dálku. Mimo jiné má mystik možnost plně vytrénovat meditaci, která mu pomůže při uzdravování sebe samého.

Řemeslník je skvělým povoláním pro každého, kdo touží po pohodě, klidu a penězích. Svůj čas můžete trávit rybařením, sekáním dříví nebo také těžbou dřeva.

Pobuda vám umožní potulovat se po městečku zvaném Chmatákov a okrádat ostatní hráče. A pokud vám to bude znít příliš nudně, můžete také pomáhat řemeslníkům rozluštit pozice k pokladu z map, které občas najdou ve vylovené lahvi.

Lovec může ovládat všechny zbraně, které dokáží zabít ostatní hráče ostrým šípem. Zbraně může lovec zakoupit v obchodě a šípy také. Pokud se vám však šípy budou zdát drahé, můžete navázat spolupráci s řemeslníky, kteří vám je vyrobí.

S lovcem dále můžete rybařit nebo ochočovat místní „zvířata“ tzv. choboty od slonů, které jsou zde hlavním a nejčastějším dopravním prostředkem.

Léčitel má obrovský dar, může totiž léčit ostatní hráče např. v boji, což znamená, že může skvěle spolupracovat s bojovníky, kteří se chystají na pořádnou přestřelku.

Zkrátka všechna povolání mají ve hře své poslání a byla vytvořena tak, aby si jednotlivá povolání mezi sebou dokázala pomáhat.

Návod

Chcete-li znát návod, jak tuto hru hrát, nezapomeňte si po prvním spuštění hry přečíst stručný návod, který se vám zobrazí na vaší herní ploše. Jakmile základ celé hry budete ovládat, bude jen na vás, zda si budete vyhledávat podrobnější informace o hře na oficiálním webu nebo je budete získávat od místních hráčů.

Je Chmatákov zdarma?

Chmatákov je pro všechny zdarma, za peníze si můžete koupit pouze nějaké výhody, bez kterých se však ve hře obejdete.

Rada na závěr?

Pokud chcete být soběstační, vytvořte si z každého povolání jedno a zařiďte aby každý váš účet měl dovednosti na maximu. Zabere to sice mnoho času, ale věřte, že se to vyplatí.

More from Michal Kubátko
Voda s citrónem a její blahodárné účinky
O tom, jak důležité je dodržovat pitný režim jsme si již řekli...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *