Zvažujete estetický zákrok? Toto by se vám mohlo hodit.

Zvažujete estetický zákrok? Toto by se vám mohlo hodit.

V minulém článku Estetické operace dávno nejsou tabu. Jaké zákroky jsou nejoblíbenější? jsme si řekli něco o estetické chirurgii a zmínili jsme dva zákroky. dnes se podíváme na to, jak se na zákrok připravit.

Rekonvalescence po plastické operaci může být nepříjemná a to zejména pokud se na zákrok nepřipravíte, plus pokud nedodržujete doporučení lékaře. V první řadě, s menším diskomfortem nebo nepohodlím během zotavení, tedy prvních pár dní po operaci, je třeba počítat. Jak se ale připravit na samotný zákrok? V tomto článku se zaměříme na to, čemu byste měli před zákrokem věnovat pozornost.

Výběr správného plastického chirurga

Výběr správného plastického chirurga je rozhodnutí, které vyžaduje trochu práce, takzvaných domácích úkolů. Je důležité provést průzkum a vybrat si chirurga, který je nejen kvalifikovaný, ale především zkušený a má dobrou pověst.

Hledejte v komentářích, hodnocení, diskuzích, na sociálních sítích, atp. Po provedení průzkumu je důležité naplánovat si konzultaci ideálně se dvěma chirurgy a probrat s nimi své cíle a očekávání. Během konzultace budete mít možnost klást otázky a získat představu o osobnosti chirurga a jeho stylu komunikace. Jedná se o důležitý krok v procesu, protože si chcete vybrat takového, se kterým se budete cítit dobře a který rozumí vašim cílům, záměru. Pokud nechce udělat oč žádáte, nemusí to být proto, že vás nechápe, ale určitým způsobem pro něj budete chodící reklama, stejně jako vy chce, aby byl výsledek co nejlepší, proto naslouchejte jeho doporučení a zvažte zda má pravdu.

Příklad, chci vysekanější bradu, protože chci vypadat jako řecký bůh, jdu na konzultaci na plastiku brady a jsem přesvědčen o tom, že to půjde jen odebráním kousku kosti. Chirurg navrhne výplně, protože tak docílíte stejného výsledku, jen s kratší dobou rekonvalescence, menšími náklady a přirozenějším vzhledem. Možná bude mít lepší představu z dlouhodobé perspektivy a není to tak že by vás neposlouchal.

Úprava léků a doplňků stravy

Před zákrokem, pokud to není jen nějaká kosmetika tipu botox, mezoterapie nebo doplnění kyseliny hyaluronové, je potřeba zjistit pár věcí o vás. Pro vás to možná budou banální otázky u kterých neřeknete celou pravdu, ale pozor, i maličkosti jsou velice důležité. Chirurg zhodnotí všechny léky a doplňky stravy, které užíváte, a doporučí vám co dělat, aby se snížilo riziko komplikací. Některé léky, například ty na ředění krve, bude možná nutné před zákrokem a po něm dočasně vysadit. Je důležité informovat chirurga o všech lécích a doplňcích stravy, které užíváte, včetně volně prodejných léků a bylinných doplňků.

Kromě toho vám může chirurg doporučit také užívání některých doplňků stravy, které podpoří proces hojení. Ty mohou zahrnovat vitamíny, minerály, enzymy, které mohou pomoci snížit zánět, podpořit obnovu tkání a posílit váš imunitní systém.

Jezte zdravě

Pokud už to neděláte, vyhněte se nízkokalorické a prázdné stravě, protože vaše tělo bude pro optimální regeneraci potřebovat bílkoviny, železo a dokonce i sacharidy a tuky. Místo snižování kalorií se zaměřte na kvalitní suroviny, jako je čerstvá zelenina a bílkoviny.

Vyhněte se rychlému občerstvení a alkoholu. Nadměrná konzumace alkoholu není zdravá a i v malém množství může způsobit účinky ředění krve během operace, což může přispět ke krvácení a tvorbě modřin.

Pokud kouříte, přestaňte několik měsíců před a vydržte to ještě pár po.

Kouření ovlivňuje hladinu kyslíku v krvi a kvalitu krevního oběhu v cévách. Pokud kouříte, zmiňte tento fakt během konzultace. Buďte zcela upřímní a promluvte si o svém současném užívání tabáku, žvýkaček, jiných tabákových výrobků nebo vapování.

Krom obyčejných cigaret byste měli přestat používat také tabákové žvýkačky a jiné doplňky stravy, které obsahují nikotin. A to vše nejméně 4 týdny před jakoukoli plánovanou operací a 2 týdny po ní.

Každý, kdo se chystá na nějaký estetický zákrok, touží po vzhledu, řešení nebo vylepšení, který mu pomůže od daného problému nebo pomůže docílit požadovaného vzhledu. Proto je dobré být na konzultacích stoprocentně upřímný. Zatajení některých informací může totiž operaci velice zkomplikovat a místo radování se z nového vzhledu, tak může na sále dojít k boji o život.

Minule jsme si řekli o dvou zákrocích, pojďme si další dva v krátkosti představit i dnes. Zmínili jsme plastickou operaci brady a mezoterapii, tak můžeme navázat.

Genioplastika / Plastika brady

Dalším oblíbeným zákrokem je genioplastika nebo-li plastika brady. Někdy se můžete setkat také s názvem profiloplastika (zahrnuje více zákroků). Jedná se o zákrok, během které vám je zvětšena nebo naopak zmenšená brada. Tento zákrok řeší mimo jiné problém dopředu prominující brady, její asymetrii nebo dokonce extrémní předkus či dokáže odstranit podbradek.

Mimochodem genioplastiku podstoupily i světoznámé hvězdy, mezi které se může zařadit Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Kim Kardashian nebo Renée Zellweger.

Mezoterapie

Mezoterapie je procedura, která tkví v podávání látek pomocí intradermálních mikroinjekcí. Roztok, který je klientovi aplikován, obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, nukleových kyselin a koenzymů. Co ale tato procedura řeší? Celou škálu problémů. Kromě pleti například celulitidu nebo vypadávání vlasů.

Ztráta vlasů je sice normální, ale jen do určité míry. Někdy totiž může být řídnutí vlasů opravdu rychlé a vlasy mohou vypadávat po pramenech, což v mnohých může vyvolat obavy. Za nadměrné vypadávání vlasů může nedostatek vitamínů nebo minerálních látek, stres, hormonální výkyvy, ale i některá onemocnění jako jsou například některé typy alopecie.

Mezoterapie tak pomůže zabránit nejen vypadávání vlasů, ale také zlepšit jejich celkovou kvalitu a stimulovat jejich růst. Víc problémů s alopecií mají muži, ale nevyhýbá se ani ženám.

Což nás přivádí k nápadu, že bychom se příště mohli pověnovat zákrokům pro muže. Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám nic neunikne.

Tags from the story
Written By
More from PR článek
Krok po kroku: Výběr domovní ČOV
Uvažujete nad pořízením domovní čističky odpadu? ČOV je neustále oblíbenější zařízení, které...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *