Cvičíme s Jill 2: Ripped in 30

ripped in 30
Cvičíme s Jill 2: Ripped in 30

Cvičební program Ripped in 30 od Jillian Michaels se stal druhým nejvyhledávanějším programem mezi ženami. Je sice mnohem lákavější a zajímavější, ale ženy ho vyhledávají většinou až po docvičení 30 Day Shred.

Ripped in 30 na DVD
Ripped in 30 na DVD

Ripped in 30 vám nabízí 4 cvičební videa (levely), které se na rozdíl od 30 Day Shred cvičí pouze týden, a proto se tento program nemusí zdát tak dlouhý, ženy se při něm tolik nenudí, i když je opět na 30 dní. Je však mírně náročnější. Jill na vás ušila novinku v podobě přestávek, které si mezi jednotlivými levely musíte udělat. To znamená, že vám doporučí cvičit 5-6 krát týdně, ale s nutností, že pak tělo necháte odpočinout a zregenerovat. Tato novinka však některým ženám činí velké problémy, protože se rozhodnou cvičit 5 dní, poté si dají 2 dny pauzu na regeneraci, ale pak již nejsou schopné dokopat svůj zadek na následující level, a proto s programem přestanou.

Ukázka cvičení
Ukázka cvičení

Jill používá svůj zaběhlý systém 3-2-1, takže opět můžete po očku sledovat, v jaké části cvičení se zrovna nacházíte. Opět je nutné si připravit podložku a činky. Zase se setkáte s různými poskoky, výskoky, úskoky, kliky, squaty a posilování vlastní vahou nebude výjimkou. Levely se stávají postupně náročnější a Jill je čím dál, tím víc náročnější, drsnější a sprostější. Proč? Protože vás opět chce dovést k dokonalému výsledku.

Každý level začíná pořádným zahřátím, při kterém vám poteče pot z každé části vašeho těla. Nestačíte si ho ani utřít a už budete posilovat s činkami, poté budete bojovat se svými kily navíc při kardiu a nakonec potrápíte i bříško. Jak jsem již zmínila, díky systému 3-2-1 máte šanci sledovat, v jaké části se zhruba nacházíte a hlavně kolik minut vám zhruba zbývá do konce cvičení.

Ukázka cvičení
Ukázka cvičení

Jill pro vás přichystala doporučený jídelníček, který by společně se cvičením měl pálit tukové zásoby jedna radost. Bohužel obsahuje spoustu ingrediencí, které se v našich končinách obtížně shánějí, a proto ho ženy moc nedodržují a radši si dělají jídelníčky a různé stravovací plány podle sebe.

Pokud se na tento program vrhnete hned po odcvičení 30 Day Shred, bude se vám level 1 zdát jako procházka růžovým sadem. Proto neváhejte a cvičte společně s cvičenkou na pokročilé pozici. Hned se pro vás cvičení stane náročnější, nebudete se nudit a vaše tělo vám to poté oplatí úbytkem na centimetrech. Pokud pro vás některé cviky na pokročilejší pozici budou obtížné, klidně je cvičte jako začátečník. Postupem času si budete všímat svých pokroků.

Cvičení vám zabere 30 minut denně, naučíte se nové cviky či jejich nové variace a zpevníte si své tělo.

Written By
More from HnK
Cvičíme s Jill 4: Banish Fat Boost Metabolism
Hledáte nějaký kardio program, který nebudete muset cvičit podle daného plánu? V...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *