Chalene Johnson: čtyřicátnice s tělem bohyně

Chalene Johnson
Chalene Johnson: čtyřicátnice s tělem bohyně

Chalene Johnson je pro spoustu žen neznámá osoba. Proč tomu tak je, když tato žena má na svém kontě mnoho úspěšných cvičebních programů a navíc vypadá na méně let než jí ve skutečnosti je?

Chalene Johnson
Chalene Johnson

Chalene Johnson je americká fitness osobnost, choreografka, spisovatelka a podnikatelka. Ve svých 3 letech se začala věnovat tanci a bojovým uměním. Jako dítě následovala svou matku na hodiny Jazzercise, což je považováno za největší a nejkomplexnější cvičební program na světě. Spojuje v sobě prvky jazzdance, aerobicku, kickboxu, pilates, jógy a posilování. V té době už Chalene měla možnost vidět, že během cvičení nejde jen o tvrdou dřinu, ale že si lze užít i spoustu zábavy. Jako studentka Michigan State University navštěvovala tanec, aerobic a taekwondo. Později se přestěhovala do Kalifornie, kde pracovala jako právní asistentka a přihlásila se na právnickou fakultu. V této době si uvědomila, co pro ní fitness znamená a začala se připravovat na kariéru osobního trenéra. O několik let později se ji podařilo vytvořit skupinové cvičení, které v sobě spojuje tanec a kickbox.

Chalene je velice příjemná a sympatická trenérka, která na vás nebude řvát jako Jillian ani nebude sladká jako Cassey. Na svůj věk je energická a budete mít pocit, že se drží hesla „být stále mlád“. Během cvičení na vás přes obrazovku bude posílat svou energii, takže vám cvičení rychle uběhne a bude vás bavit.

Chalene Johnson
Chalene Johnson

Její cvičební programy

  1. TurboJam– jedná se o cvičební program z roku 2005, kde najdete kombinaci kickboxu, posilování a tance. Oficiálně obsahuje 5 videí (+ pár neoficiálních navíc). K programu existuje jídelníček i cvičební plán, ale můžete ho cvičit i podle nálady.
  2. Turbo Fire– tento program lze považovat za nejznámější a zatím nejúspěnější. Je založen na systému HIIT a kickboxu s tanečními prvky. Obsahuje 17 cvičebních videí, která jsou různě dlouhá. Během některých vám zazní signál a vy budete muset 1 minutu cvičit jako kdyby vám šlo o život. Tento program je na 90 dní a lze k němu sehnat oficiální cvičební plán i jídelníček.
  3. ChaLEAN Extreme– program na 30 dní, při kterém máte velkou šanci spálit své tukové zásoby. Cvičí se 5x týdně a budete mít 2 dny volna. Každý týden máte 3x posilování a 2x intervalový trénink. K tomu si dáte 1x břicho a 1x strečink a týden bude za vámi. Program je rozdělen oficiálně na 3 fáze, ale dá se najít rozpis na 4 fáze, a to konkrétně na fáze: Burn, Push, Lean a Lean for Life.
  4. PiYo– jedná se o program, který je poměrně nový . Nemusíte se bát, tento program není jako klasické pilates nebo jóga, při které musíte vydržet v dlouhé póze nebo opakovat neustále jen základní pohyby. PiYo vás bude trápit dynamickými, ale plynulými cvičebními sekvencemi, které vám pomohou spálit kalorie za krátký čas. Bez ohledu na váš věk, typ těla či na zkušenosti s cvičením vám PiYo pomůže k viditelným výsledkům.

Chalene Johnson je pro mne trenérka č. 1, protože pokud někdo v jejím věku vypadá úžasně jako právě ona, tak si zaslouží obdiv.

Tags from the story
, ,
Written By
More from HnK
Cvičíme s Jill: 30 Day Shred
Cvičební program 30 Day Shred od Jillian Michaels se stal číslem 1...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *